Festival Drotária

0

18-19.7.2014 – Turzovka

Festival  folku, country a dobrej hudby Drotária  oslavuje v tomto roku okrúhle jubileum 10 rokov.

Piatkový program 18. júla o 18.00 hod. na miestnom amfiteátri v Turzovke  otvorí tramp – folková skupina zo Žiliny OSUDY. Po nich vystúpi víťaz Turzovského vrabčiatka skupina PRIDANÁ HODNOTA s charizmatickým lídrom  Petrom Janků. Svojimi humornými textami sa predstaví folkovo – folklórno – humoristicko – recesná skupina DRIŠĽAK a slovenský folklór v spojení s hudobným žánrom  world music predstaví ROBO HULEJ & SPOD BUDÍNA. Modernú country hudbu bude zastupovať  COUNTRY LIMIT CLUB a vyvrcholením piatkového programu bude vystúpenie niekoľkonásobného českého slávika skupiny CHINASKI. Pre tých, ktorí obľubujú country tance je pripravená Counry show s tanečnou skupinou Maryland hneď po polnoci.

Sobotňajší program 19. júla začne už o 15. 00 hod. súťažou amatérskych skupín a interpretov O NOTU Z DRÔTU. Po nej sa o 18.00 predstavia poľská skupina GG ACOUSTIC, energetický folkrock s humorne ladenými piesňami zaznie od JANKA KULICHA & KOLEGIUM a country hudbu bude reprezentovať skupina  NEZNÁMI. Pesničky Jožin z bažin, Medvědi nevědi, Linda a mnoho ďalších zaznejú v podaní českého hráča na bendžo, speváka, textára, komika a humoristu, ktorého netreba zvlášť predstavovať  IVANA MLÁDKA a jeho skupiny BANJO BAND. Po nich nastúpi radostná folk rocková kapela s realistickými textami EDO KLENA A KLENOTY. Vyvrcholením 10. ročníka hudobného festivalu budú veľké a nestarnúce hity  Vidiečan, Nechajte si ju, Rudy a Hilda, Keď je 7 ráno, O maňo v podaní jednej z našich najúspešnejších slovenských skupín VIDIEK.

Programom Drotárie Vás budú sprevádzať Janko Kulich a Josef Mlok Grim – stabilná česko – slovenská moderátorská dvojica a tešiť sa môžete aj na  tanečné vystúpenia v sprievodnom programe, kde sa predstavia skupiny Maryland a Reflex a mažoretky Nicol.

Ak Vás článok, alebo akcia zaujala, "olajkujte" ju alebo ju zdieľajte na Facebook-u. Takto aj Vy môžete pomôcť kultúrnym a športovým akciám v Žilinskom kraji a informovať svojich priateľov.

Zanechaj odpoveď

Tvoja emailová adresa nebude zverejnená