Odporúčame – Habakuky – super zábava pre malých aj veľkých

3

Trošku sme váhali, či pridáme Habakuky na náš portál, keďže geograficky patria už pod banskobystrický kraj. Ale keďže sa nachádzajú iba kúsok za pomyselnou hranicou a naozaj ide o atrakciu, ktorá si zaslúži pozornosť, rozhodli sme sa, že určite si naše odporučenie zaslúžia.

Všetkým, ktorí chcú zažiť atmosféru slovenských ľudových rozprávok odporúčame návštevu netradičnej dedinky, ktorá od r. 2009 víta svojich návštevníkov na Donovaloch pod Novou Hoľou pri apartmánovom komplexe Šafran. Tvoria ju domčeky v štýle ľudovo-fantazijnej architektúry, ktorým dominuje Škrupinový zámok s jazierkom, amfiteáter s kapacitou cca 200 osôb či obchodný dom KÚRNIK ŠHOPA SENTER. Okrem spomenutých nájdete v areáli ďalšie čarovné domčeky rôznych tvarov a mien: zakliate Čierne mesto, Hodovňa, Železná hora, Slnečník, domček Proroka Raka …

Návšteva rozprávkovej dediny HABAKUKY na Donovaloch vás vtiahne do originálnej atmosféry slovenských rozprávok. Laktibrada, Popolvár, Zlatá Priadka a ďalší hrdinovia ľudových príbehov sa postarajú o autentický zážitok pre celú rodinu v dedinke, ako vystrihnutej z obalu detských knižiek a predstáv. Už len čakáte, kedy sa spoza Škrupinového zámku vynorí sám rozprávkar Dobšinský so zápisníkom v ruke. Fantázia a hravosť číha na každom rohu. Či už je to originálna rozprávková architektúra, interaktívne divadelné predstavenia, alebo ukážky ľudových remesiel – o program je postarané.

Ak by ste náhodou cestou po svete „za siedmimi horami a siedmimi dolami“ vyhladli, v miestnej „Hodovni“ sú pripravené všakovaké dobroty…

Vstupné sa môže zdať trošku vysoké, ale za kvalitu sa platí a myslíme si, že po opustení dedinky minuté peniaze ľutovať určite nebudete.

Hodnotenie:
+ nádherne architektonicky spracovaný areál
+ zábavní herci a animátori
+ fantáziou sa tu skutočne nešetrilo
– vyššia cena vstupného

95/100

 

Viac na www.habakuky.euZväčšiť mapu
V sekcii odporúčame nájdete atrakcie a objekty žilinského kraja, ktoré považujeme za to najlepšie, čo náš kraj ponúka. Ak zoberiete napríklad zahraničného hosťa na miesta v tejto sekcií, určite sa hanbiť nebudete 😉

Ak Vás článok, alebo akcia zaujala, "olajkujte" ju alebo ju zdieľajte na Facebook-u. Takto aj Vy môžete pomôcť kultúrnym a športovým akciám v Žilinskom kraji a informovať svojich priateľov.
3 Komentárov
 1. David povedal

  Kdyby někdo měl zájem, tak mám k dispozici 4 vouchery na vstup do Habakuk (2 dospělí + 2 děti). Vouchery jsou platné jen od pondělí do čtvrtka, my bohužel v Donovalech byli o víkendu, takže jsem musel platit plnou cenu. Přenechám za symbolickou cenu. Platnost končí 1.9.

  1. David povedal

   ještě kontakt: dadda4@seznam.cz

 2. MMCUpdania povedal

  The spa 4hands invites visit one of the ways massage techniques, is what we do. The elegant girls our the spa salon will give you an unforgettable experience. The salon is a place of rest and relaxation.

  The cabinet nuru massage in Manhattan
  rightfully considered much better way relax after the end of the strenuous week is Tantric massage.
  Good reception better understand in sensations and preferences of a loved one – a common Happy ending massage, expressing strong stimulating effect. The skill Erotic massage in NJ reveals freedom for experiments in building deep relations, besides this is magnificent method state love and appreciation close to man.

  beautiful Manual – manual massage in Dallas from Romantic the virgin the massage. young people coming to us in the erotic massage parlor and get several types of massage.

  Irea from the room of the nude massage in Kansas City become your own private masseuse at any day.

  masseuse

Zanechaj odpoveď

Tvoja emailová adresa nebude zverejnená