Múzeum kysuckej dediny Vychylovka

1

Národopisná expozícia v prírode Kysuckého múzea v Čadci, je lokalizovaná do doliny Chmúra v katastri obce Nová Bystrica, časť Vychylovka, ktorá je súčasťou Chránenej krajinnej oblasti Kysuce.

Väčšia časť doteraz vybudovanej expozície je prenesená z dnes už neexistujúcej obce Riečnica, z usadlostí Rybovia, Do Potoka. Prioritná bola záchrana najcennejších pamiatok ľudovej architektúry. Všetky stavby putovali do skanzenu, aby zachovali ľudovú architektúru, dedičstvo našich predkov.

Prípravy na vznik expozície v prírode sa začali krátko po vzniku Kysuckého múzea a základný kameň tejto expozície bol položený 11. 10. 1974.

Sezónna prevádzka v národopisnej expozícii je každoročne v mesiacoch máj – október, kedy múzeum ponúka návštevníkom množstvo nedeľných tematických programov s ukážkami tradičných výrobných techník a dramatických prejavov z oblasti rodinnej, kalendárovej a pracovnej obyčajovej tradície v podaní folklórnych skupín, súborov a ľudových hudieb kysuckého regiónu.

http://www.kysuckemuzeum.sk/

Kontakt :
+421 41 4397350
skanzen@kysuckemuzeum.sk

Ak Vás článok, alebo akcia zaujala, "olajkujte" ju alebo ju zdieľajte na Facebook-u. Takto aj Vy môžete pomôcť kultúrnym a športovým akciám v Žilinskom kraji a informovať svojich priateľov.

Zanechaj odpoveď

Tvoja emailová adresa nebude zverejnená