Múzeum šľachtických kočiarov a saní – Oravský podzámok

0

Múzeum šľachtických kočiarov a saní – Oravský podzámok

je jedinečnou a najrozsiahlejšou zbierkou kočiarov a saní na Slovensku. Múzeum začalo písať svoju históriu 1. mája 2008. Zbierka je dlhodobým procesom zberateľstva a precíznej renovácie. Nachádza sa v obci Oravský Podzámok, priamo pod Oravským hradom. V múzeu môžete vzhliadnuť 21 exkluzívnych exponátov v pôvodnom, ale hlavne renovovanom stave. Precízna kvalita exponátov Vás nadchne a Vy sa necháte unášať čarom minulého storočia, keď sa po našich cestách preháňali luxusné Landauery a Landaulety, elegantné Mylordy pre pánov a Viktórie pre dámy. Nechýbajú diskrétne mestské Coupé , poľovnícke kočiare a samozrejme ani pohodlné sane na zasnežené zimy.

Vstúpte do minulosti a unášajte sa fantáziou a predstavami . Tu platí pravidlo raz vidieť je viac ako sto krát počuť. Celá expozícia je doplnená zaujímavými sprievodnými textami. Celá expozícia je doplnená figurínami v historických kostýmoch, pribudol aj bohato zdobený šľachtický pohrebný kočiar, ktorý patrí k najväčším aké boli v tej dobe vyrobené, dosahuje dĺžku 5 metrov a výšku takmer 3 metre

http://www.muzeumkociarov.sk/index.php?page=

Kontakt:
muzeum.kociarov @zoznam.sk
0903 471 735

Ak Vás článok, alebo akcia zaujala, "olajkujte" ju alebo ju zdieľajte na Facebook-u. Takto aj Vy môžete pomôcť kultúrnym a športovým akciám v Žilinskom kraji a informovať svojich priateľov.

Zanechaj odpoveď

Tvoja emailová adresa nebude zverejnená