MM ARÉNA- Nová hokejová hala a športové centrum na Kysuciach

3

 

Hokejová hala

MM ARÉNA je v súčasnosti najmodernejšou a najlepšie vybavenou arénou na Slovensku. V jeho priestoroch sa budú organizovať kempy, reprezentačné stretnutia, turnaje či zápasy.

Investícia a financovanie
Za projektom stojí firma M&M Real Park z Oščadnice, ktorá vybudovala toto centrum za účelom podpory regiónu a mládeže. Je financovaný z výhradne vlastných zdrojov, bez podpory štátu či eurofondov.

V priebehu pár mesiacov bude dobudovaná aj tribúna pre cca. 200 divákov. V dispozícií bude do 20 trénerov, či už so skúsenosťou z KHL, Slovana, Dukly Trenčín, alebo reprezentácie. Budú sa zúčastňovať kempov, tréningov, ale aj turnajov.

Akadémia Hokejpark ponúka špecializovaný tréningový program zameraný na vývoj hráča bez ohľadu na klubovú príslušnosť od 5 do 99 rokov. Súčasťou sú doplnkové služby off-ice, wellness, poradenská činnosť v oblasti výživy, výbavy či zdravotnej starostlivosti.

Každú nedeľu bude hala v dispozícií aj širokej verejnosti, kedy bude prebiehať verejné korčuľovanie v poobedných hodinách. Samozrejmosťou bude požičovňa korčúľ. Už teraz sa veľkému záujmu teší škola korčuľovania, ktorá bude prebiehať každý pondelok a sobotu a to už aj pre deti od 4 rokov. Hokejová hala a fitness centrum budú otvorené od 6.00 do 22.00.

Reštaurácia

Ihneď vedľa ľadovej plochy sa nachádza nová reštaurácia. Rodičia takto budú môcť cez sklo pozorovať svoje deti pri tréningu a dopriať si k tomu dobrú kávu. Reštaurácia bude poskytovať klasické jedlá, nápoje, či obedové menu. Bude však prioritne zameraná na športovú výživu a jedálniček pre športovcov, aby si návštevníci po tvrdom tréningu mohli dopriať kvalitnú stravu.

Fitness centrum, boxerňa a funkčná zóna

Súčasťou MM ARÉNY je aj vybavené fitness centrum s bohatou výbavou strojov na cvičenie, činiek, alebo závaží. Samozrejme v dispozícií budú aj 3-4 osobní tréneri. Keď si návštevní zaplatí vstup do “fitka”, automaticky bude mať prístup aj do funkčnej zóny a boxerne.

“Boxerňa” bude pod patronátom bratov Šurinovcov, slovenských reprezentantov v boxe a v MMA. Budú tu prebiehať nielen klasické boxerské tréningy, ale aj tréningy zmiešaných bojových umení (MMA).

Wellness

Pre regeneráciu športovcov alebo aj návštevníkov poslúži wellness centrum. Nachádzajú sa v ňom fínska sauna, parná, bylinná a infra sauna, Kneippov chodník, oddychová miestnosť, či dve jaccuzzi (vírivky).

Centrum športovej prípravy – diagnostická miestnosť s najkvalitnejším vybavením od švajčiarskej spoločnosti, ktorá vyrába diagnostické zariadenia pre olympionikov. Bude určená pre športovcov ale aj verejnosť.

Detské Centrum – pre rodičov a ich deti bude v dispozícií detské centrum, kde budú môcť nechať svoje deti pod dohľadom a ísť si naprílad zacvičiť, alebo užiť chvíľku voľna vo wellnesse.

Na konci mi nezostáva nič iné, ako popriať MM aréne všetko len to najlepšie do budúcnosti, pretože takýto unikátny projekt na Kysuciach jednoducho nemáme. Určite si k nej nájde cestu mnoho športovcov a vychová nejedného dobrého hokejistu. A ja si doprajem určite aspoň ten wellness  😀

Viac informácií: hokejpark.sk a www.mmarena.sk
Facebok: @mmarena
Instagram: @mmarena_krasno

Ak Vás článok, alebo akcia zaujala, "olajkujte" ju alebo ju zdieľajte na Facebook-u. Takto aj Vy môžete pomôcť kultúrnym a športovým akciám v Žilinskom kraji a informovať svojich priateľov.
3 Komentárov
 1. Zdeno povedal

  Nech Boh aj so všetkými apoštolmi po dlhé roky ochraňuje tých, ktorí sa o toto dielo zaslúžili.Som síce starý dedko a 30 rokov som nestál na korčuliach ale nech ma zmija uštipne ak si neprídem ten ľad vyskúšať. Tá najväčšia vďaka Vám všetkým.
  Zdraví
  Zdeno.

 2. jaro Ďurčo povedal

  dobrý deň
  So záujmom som si prečítal článok v dnešnom denníku ŠPORT o tomto diele
  Hlboko skláňam hlavu pred tými, ktorí toto dielo financovali.
  Ako vidno ide to aj bez toho aby na tom parazitoval kde kto, a hlavne ten , kto mam moc a vie vybaviť peniaze.
  Na rozdiel od Bánoviec nad Bebravou , kde preflákali nenormálne peniaze a podľa toho čo píšu v Bánovských novinách tam je treba ešte takmer 750.000 (sedemstopäťdesiat tisíc)€.
  Pritom ľadová plocha, strojovňa a mantinely tam boli. a náklady na opravu strojovne nie sú zahrnuté v nákladoch na opláštenie a zastrešenie KTORÉ PODOTÝKAM NIE JE UKONČENÉ !!!!!
  Nad tým by sa mal niekto zamyslieť
  Preto mi dovoľte poďakovať investorom a zaželať im jedno jediné NECH SA VÁM DARÍ A NECH VAŠE DIELO JE PRÍKLADOM PRE CELÉ SLOVENSKO
  Jaro

 3. smrzo anton povedal

  nadhera,pochazim z krasna,a byvam v čechach(chomutov)také mame novu halu,aleneco tak krásného ne!!

Zanechaj odpoveď

Tvoja emailová adresa nebude zverejnená