panske topankyNič nedoplní dokonalo tak outfit, ako správne pánske topánky. V skutočnosti vďaka topánkam môžete pozdvihnúť outfit na úplne inú úroveň. Muži majú doslova desiatky možností, z ktorých si môžu vyberať. Okrem dizajnu však treba myslieť aj na to, aby bola pánska obuv kvalitná a pohodlná. Aké topánky by mal vlastniť štýlový muž? Poradíme vám.

Športová a pohodlná obuv na bežný deň

Všetci muži milujú pohodlie, ktoré získate najmä nosením dvoch topánok. Prvé sú biele tenisky, ktoré sú univerzálne a môžete ich kombinovať skutočne ku všetkým typom outfitov. Nemusíte sa obávať ani športovo-elegantných outfitov. Pokojne môžete kombinovať aj tmavé džínsy s bielou košeľou, bielymi teniskami a počas chladnejších dní aj s tmavým sakom. Biele tenisky by nemali určite chýbať v topánkovníku žiadneho muža. Navyše ak sa rozhodnete pre kvalitné kožené biele tenisky, o to lepšia investícia to pre vás bude. Rovnako by vo vašom topánkovníku nemali chýbať ani športové bežecké tenisky, ktoré môžete využívať na rôzne športy. Byť aktívny je dobré nielen pre fyzickú kondíciu, ale celkové zdravie. Aj v tomto prípade je potrebné myslieť na to, aby pánska obuv bola pohodlná, kvalitná a správne sedela na nohe, pretože aj veľkosť topánok môže vplývať na zdravie kolien, chrbtice a celkový organizmus. Špeciálne príležitosti si však vyžadujú aj špeciálnu obuv, a to napríklad na dlhšie túry sa oplatí mať kvalitnú turistickú alebo trekingovú pevnú obuv.


Elegantná obuv na slávnostné príležitosti

Čo sa týka elegantnej obuvi na slávnostnejšie príležitosti alebo na formálnejšie udalosti, opäť existuje viacero typov pánskej obuvi, z ktorej je možné si vyberať. Avšak každý chlap, ktorý má skúsenosť s týmito topánkami, nám dá za pravdu, že ide o univerzálne topánky, ktoré sa hodia či už ku košeli, saku alebo teplejšiemu kabátu na jeseň a zimu. Hovoríme o oxford topánkach, ktoré môžete vlastniť v univerzálnej čiernej farbe, prípadne v tmavohnedej farbe. Tieto topánky majú jemne uzavreté šnurovanie a sú prevažne lesklé a tvarované do mierneho špicu. Ide o vrchol elegancie, a preto nimi nikdy nič nemôžete pokaziť. Zvoliť môžete tiež pánske poltopánky alebo derby topánky, ktoré sú strihané podobne ako oxford topánky, prípadne mokasíny, ktoré sú charakteristické tým, že nemajú šnúrky a sú o čosi menej formálnejšie.


Ležérna obuv na do chladného a teplého počasia  

V závislosti od toho, o aké dni ide, môžeme zase hovoriť o viacerých možnostiach. Na chladnejšie mesiace môžete pokojne zvoliť chelsea topánky alebo chukka čižmy, ktoré sú vhodné či už na bežný deň alebo tiež na formálnejšie udalosti. Rovnako na chladnejšie dni je dobré zvoľte teplé členkové pánske čižmy, ktoré udržia vaše nohy po celý čas v suchu a v teple. Naopak na veľmi teplé až horúce dni by vo vašom topánkovníku nemali chýbať pohodlné sandále, žabky alebo šľapky, ktoré vás neotlačia. Môžete ich nosiť pokojne na bežný deň alebo počas dovolenky. Vždy však treba myslieť na to, z čoho sú topánky vyrobené, aby boli kvalitné, pohodlné a najlepšie za čo najvýhodnejšiu cenu. Pokiaľ hľadáte topánky na sezónu jar/leto, prípadne teraz na chladnejšiu sezónu jeseň/zima, určite odporúčame navštíviť kamennú predajňu CCC alebo e-shop CCC, kde nájdete širokú ponuku pánskej obuvi za čo najlepšiu cenu. Pri kúpe pánskych topánok z internetového obchodu odporúčame použiť aj tabuľku veľkostí, ktorá vám pomôže pri výbere správnej veľkosti obuvi.

Reklamný článok