teniskyVybrať si medzi ideálnymi teniskami nemusí byť často jednoznačná voľba. Budú vás najlepšie sprevádzať čierne, biele alebo farebné tenisky? V tomto článku si povieme pár pre a proti všetkých z nich, ktoré by vám mali následne uľahčiť výber vašej novej obuvi.
Aké sú ideálne tenisky pre mužov? Čierne, biele alebo farebné? 


Vybrať si medzi ideálnymi teniskami nemusí byť často jednoznačná voľba. Budú vás najlepšie sprevádzať čierne, biele alebo farebné tenisky? V tomto článku si povieme pár pre a proti všetkých z nich, ktoré by vám mali následne uľahčiť výber vašej novej obuvi.

Základné pravidlá pre tenisky

Čierne a biele tenisky sa riadia rovnakými pravidlami ako všetky pánske tenisky. Musíte ich udržiavať čisté, občas ich vyleštiť a získať správny štýl. Toto je dôležité. Taktiež nemá zmysel kupovať si pár čiernych športových tenisiek a potom ich spájať s elegantnými nohavicami. Všetko to bude vyzerať zle. Niektoré čierne tenisky vyzerajú lepšie s určitým oblečením a určitými príležitosťami. Najdôležitejšie je zladiť topánku s udalosťou.

Farebne ladiace čierne tenisky 

Pretože čierne tenisky majú tendenciu vyzerať ťažko a odvážne, zvyšok vášho outfitu chcete zachovať jednoduchý. To platí najmä pre trojité čierne pánske tenisky. Ak idete do black on black, váš outfit by sa mal držať monochromatických odtieňov čiernej, bielej a šedej. To znamená čierna džínsovina úzkeho strihu, klasické biele tričko, sivé bunda a mikina s kapucňou. Čierne tenisky vykompenzujú monochromatický vzhľad, predĺžia vám nohu a budete vyzerať vyššie. Ak majú vaše tenisky čierne zvršky s bielou podrážkou, môžete paletu farieb mierne rozšíriť: myslite na tmavomodrú džínsovinu, khaki chinos, olivovo zelené a zemité hrdzavé tóny.

Chyby čiernych a bielych tenisiek 

Najväčšou chybou, ktorej sa môžete pri čiernych teniskách dopustiť, sú žiariace nohavice. Táto rada je väčšinou pre čierne tenisky. Naozaj chcete nosiť týchto chlapcov s čiernym denimom alebo aspoň veľmi tmavým námorníctvom. Spojenie celočiernych tenisiek s béžovými, ružovými alebo svetlosivými nohavicami pritiahne pohľady ľudí k vašim nohám – a nie práve v dobrom zmysle. Ďalšou veľkou chybou je nosenie nesprávnych tenisiek na nesprávnu príležitosť. Vo všeobecnosti platí, že biele podrážky sú ležérnejšie a športové, pouličné tenisky.
Čo sa týka bielych tenisiek, najväčšou chybou je spojenie čiernych ponožiek do žiarivých topánok. Zvyšok oblečenia s bielymi topánkami spárujete s najväčšou jednoduchosťou, preto ak si máte z tohto článku zobrať jednu vec, vezmite si prosím tuto.

Príležitosti s farebnými teniskami 

Farebné tenisky si môžete obuť takmer ku všetkému, no my ich rozhodne preferujeme na bežné nosenie so zvyškom decentných farieb. Vyhnite sa prílišnému prekombinovaniu farieb od hlavy až po päty.
Ak váš šatník ukrýva viac farebných outfitov, ako tých jednofarebných a jednoduchších, siahnite radšej na istotu v podobe bielych alebo čiernych tenisiek podľa rád, ktoré sme popísali vyššie.

Starajte sa o svoje tenisky

Ľudia si myslia, že leštenie je len pre spoločenské topánky, ale vaše nové tenisky sú stále nové a potrebujú starostlivosť. Nemusí to byť nič príliš komplikované. Vyčistite ich po každom nosení pomocou základných čistiacich obrúskov. Tým sa zabráni usadzovaniu nečistôt, prachu a špiny. Pamätajte: na tenisky sa vyžaduje údržba. Na nohách môžete mať tie najkvalitnejšie pánske tenisky, no ak sú popraskané, suché a zanesené bahnom, neoslníte. Ostrý vzhľad začína topánkami – a tenisky musia vyzerať ako britva.Reklamný článok