Hviezda s Evou Holubovou v Martine

0
Kedy:
22. apríl 2017 @ 19:00
2017-04-22T19:00:00+02:00
2017-04-22T19:15:00+02:00
Kde:
Kino Strojár, Martin
Námestie Svetozára Hurbana Vajanského 2
036 01 Martin
Slovensko
22. apríla sa v martinskom Kine Strojár odohrá divadelné predstavenie Hviezda s českou hereckou hviezdou Evou Holubovou.

Komédiu na mieru ušitú oceňovanej Eve Holubovej, ktorá sa na javisku prevtelí do fiktívnej herečky zažívajúcej slasti i strasti sveta šoubiznisu, uvedie v sobotu 22. apríla martinské Kino Strojár. Publikum sa s ňou ponorí do príbehu, ktorý s nadhľadom líči osobné problémy neznámej herečky, ktorá po 35 rokoch v ochotníckom divadle nečakane zažiari v televíznom seriáli.

„V predstavení hrám oblastnú herečku, ktorá túži byť hviezdou, ale predovšetkým žije svoj osobný život plný problémov. Moja postava Vendula Vaníčková je žena v strednom veku, ktorej životným mottom je: prehraná bitka nie je prehraná vojna,“ uvádza herečka Eva Holubová svoju postavu z one woman show. Na mieru jej ju napísal režisér Patrik Hartl. „Scenár sa viackrát upravoval, mohla som hru pripomienkovať. Patrik niečo z toho zapracoval, niečo nie, ale vysvetlil mi, prečo to tam nechce. Hra je napísaná na mieru mojim hereckým schopnostiam, nie môjmu naturelu. Som od Venduly odlišná, napríklad ona je absolútne apolitická a to ja rozhodne nie som, zaujíma ma a trápi, čo za svinstvo sa deje v našom štáte i vo svete,“ pokračuje Holubová a priznáva, že hra postavená na jednom hercovi je pomerne náročná: „Dá sa to utiahnuť, ale dá to veľa práce. Veľa záleží na energii, ktorá vychádza z divákov. Niekedy mi však v šatni chýbajú kolegovia.“ 

Eva Holubová

patrí k najväčším hviezdam českého filmu. Na konte má ocenenie Český lev za najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej roli vo filme Ene Bene. Na národnú filmovú cenu však bola nominovaná aj v kategórii najlepší ženský herecký výkon v hlavnej roli, a to za filmy Knoflíkáři, Pelíšky a Skřítek. Veľký úspech však slávila aj v Amerike, kde za výkon v komédii Účastníci zájazdu získala na prestížnom festivale Tribeca cenu pre najlepšiu herečku (zaň získala aj nomináciu na Českého leva). Eva Holubová vyštudovala herectvo na DAMU a počas svojej bohatej kariéry prešla viacerými divadlami a zahrala si v mnohých filmoch či televíznych projektoch. Podľa nej má one woman show svoje pre aj proti. „Ak sa pýtate, či sa pri tom cítim na javisku sama, tak hovorím nie. Mám predsa okolo seba svojich divákov,“ uviedla pre denik.cz.

Hviezda

„Hviezda je smutný príbeh opustenej ženskej, ktorá sa ale nikdy nevzdáva. Je bojovná, temperamentná, vtipná, takže sa s ňou nie je možné nudiť. Vytvoril som akúsi oslavu ženy, hrdinky, ktorá je z bežného ľudu,“ hovorí o hre, ktorú sám napísal režisér Patrik Hartl. „Vyžaduje si človeka, ktorý je – popri nevyhnutnom talente – vo svojej kreativite čo najslobodnejší, nebojí sa a vie sa hrať. To všetko Evička spĺňa,“ dopĺňa na margo hereckého obsadenia.

 

  1. 4. (sobota)

Štart: 19:00 hod.

Vstup: bit.ly/PredpredajHviezda

 

Event: www.fb.com/events/1845614559051599

Predstavenie uvedú aj na Srandašak feste 21. 4. v Nájomnej jednotke 210 v Nitre.

 

 

Ak Vás článok, alebo akcia zaujala, "olajkujte" ju alebo ju zdieľajte na Facebook-u. Takto aj Vy môžete pomôcť kultúrnym a športovým akciám v Žilinskom kraji a informovať svojich priateľov.

Zanechaj odpoveď

Tvoja emailová adresa nebude zverejnená