Michalský jarmok v Martine 2018

0
Kedy:
30. september 2018 @ 10:00 – 16:00
2018-09-30T10:00:00+02:00
2018-09-30T16:00:00+02:00
Kde:
Múzeum slovenskej dediny
036 01 Martin-Múzeum slovenskej dediny
Slovensko

Množstvo remeselníkov a ľudových výrobcov predvedie ukážky rôznych výrobných techník. Stretnete hrnčiara, rezbára, košikára, drotára a mnoho ďalších. Z bohatej trhovej ponuky si môžete vybrať drevené a prútené výrobky, hlinený riad, výrobky z drôtu, textilné produkty, šperky, hračky a veľa iného. Rozvoniavať budú tradičné medovníky, Vaše chute potešia džemy, sirupy, sušené ovocie a rozmanitá ponuka medov. Nebudú chýbať slovenské vína a burčiak, tradičné pečivo i výrobky zo salaša. Rady na rôzne neduhy Vám poskytnú bylinkári a korenári.

Atmosféru Michalského jarmoku spestrí ľudová hudba Podhradská muzika.

Na jarmokoch v minulosti nesmeli chýbať kočovní komedianti a bábkari. Zabávať Vás bude už tradične bábkové divadlo Tyjátr, ktoré o 11.00 a 14.00 hod. predvedie svoje nové predstavenie spracované na motívy hry ľudových bábkarov Turecký ostrov. K prechádzke po jarmoku neodmysliteľne patrí aj melódia flašinetu. Do tajov tohto starodávneho nástroja, ktorý vymizol z našich ulíc a námestí, Vás uvedie Ivan Gontko.

Originálny portrét v turčianskom, horehronskom či liptovskom kroji si môžete odniesť z dobového fotoateliéru.

Chodenie na chodúľoch, skákanie vo vreci či kolky? To sú dobové kratochvíle, ktoré sme pre Vás taktiež pripravili. Kupovať a zjednávať môžete na burze kníh a starožitností. Jarmočnú atmosféru spríjemní posedenie pri dobrom jedle a pití v krčme z Oravskej Polhory.

O 13.30 hod. sa bude konať rímskokatolícka svätá omša v drevenom kostole z Rudna.

Dvadsiaty ôsmy ročník obľúbeného podujatia podporili MaxxxSound – Róbert Gajdoš a Požičovňa kostýmov a krojov Matice slovenskej.

Zmena programu je vyhradená.

pozv_michalsky-jarmok-2018

Ak Vás článok, alebo akcia zaujala, "olajkujte" ju alebo ju zdieľajte na Facebook-u. Takto aj Vy môžete pomôcť kultúrnym a športovým akciám v Žilinskom kraji a informovať svojich priateľov.

Zanechaj odpoveď

Tvoja emailová adresa nebude zverejnená