Nočné Prehliadky Hradu Strečno

0
Kedy:
25. august 2018 @ 20:00 – 22:00
2018-08-25T20:00:00+02:00
2018-08-25T22:00:00+02:00
Kde:
Hrad Strečno
Hradná 1
013 24 Strečno
Slovensko

Atraktívne prehliadky hradu Strečno v nočnej atmosfére so zaujímavým programom v hrade i podhradí.

V tieto tajuplné večery vám predstavíme príbehy troch žien – šľachtičnej Benigny, Júlie Kapuletovej a Žofie Bosniakovej. Dve z nich, Benigna a Žofia, žili priamo na našom hrade, Júlia pochádzala z talianskeho mestečka Verona. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že tieto ženy nemajú nič spoločné, ale opak je pravdou. Všetky tri vošli do dejín a do povedomia ľudí a ani po mnohých rokoch neprestáva ich život budiť pozornosť. Preto sa počas štyroch nočných prehliadok na hrade Strečno vyberte s nami za tajomstvami týchto troch žien.

Atmosféru prehliadky umocní svetelný príbeh Žofie Bosniakovej. Ide o krátke zobrazenie príbehu Žofie pomocou svetla, ilúzie a tajomna večerného stredovekého hradu. Je to prvýkrát, čo bude na hrade použitá moderná technológia svetla a pohybu. Vyvrcholením každej nočnej prehliadky bude impozantná ohňová šou.

Organizátori odporúčajú priniesť si so sebou i baterky. Vzhľadom k nočnej hodine je prehliadka hradu vhodná pre deti od 8 rokov.

Zmena programu vyhradená.

Vstupenky:
Základné vstupné – osoba vo veku od 16 rokov – 6,50 €
Zľavnené vstupné – osoby do 15 rokov, študenti, dôchodcovia, ZŤP, vojnoví veteráni – 4,50 € (zľavu uplatníte v košíku po výbere vstupeniek v plnej cene).

Vstupenky si môžete zakúpiť tu: https://predpredaj.zoznam.sk/

 

Ak Vás článok, alebo akcia zaujala, "olajkujte" ju alebo ju zdieľajte na Facebook-u. Takto aj Vy môžete pomôcť kultúrnym a športovým akciám v Žilinskom kraji a informovať svojich priateľov.

Zanechaj odpoveď

Tvoja emailová adresa nebude zverejnená