Premiéra inscenácie Smrť sa volá Engelchen

0
Kedy:
13. január 2018 @ 22:20
2018-01-13T22:20:00+01:00
2018-01-13T22:35:00+01:00
Kde:
Divadlo Žilina
Horný Val 1/3
010 01 Žilina
Slovensko

SMRŤ SA VOLÁ ENGELCHEN
Ladislav Mňačko, významný a osobitý slovenský prozaik, dramatik a publicista, napísal tento protivojnový román na základe vlastných, trpkých skúseností z partizánskeho hnutia. Počas druhej svetovej vojny vypálilo nemecké komando moravskú obec Ploština za to, že jej obyvatelia pomáhali partizánom. Ladislav Mňačko bol ako mladý partizán priamym svedkom týchto udalostí. Prostredníctvom postavy Voloďu autor znovu rozpráva svoj príbeh o zmysluplnosti vojny a hľadaní zvyškov ľudskosti v nej. Spočiatku dobrodružný partizánsky život Voloďu je osudovo pretkaný láskou k záhadnej Marte. Táto žena prinesie do drsného kopaničiarskeho prostredia túžbu po láske aj smrteľné nebezpečenstvo prameniace z pomsty a zrady. Začína boj o holý život, ktorý akoby nikdy nemal skončiť. Veď po vojne treba trestať vinníkov. Kto je však víťaz a kto porazený? Čo nakoniec spasí zranené duše?

Účinkujú: Michal Koleják, Michal Tomasy, Braňo Bačo, Ján Dobrík, Ivana Kubáčková, Iveta Pagáčová, Anna Nováková, Tajna Peršić, Dávid Uzsák.

Dramatizácia a dramaturgia: Lenka Garajová

Scéna: Zuzana Hudáková

Kostýmy: Martina Golianová

Hudba: Marián Zavarský

Réžia: Tomáš Procházka

Ak Vás článok, alebo akcia zaujala, "olajkujte" ju alebo ju zdieľajte na Facebook-u. Takto aj Vy môžete pomôcť kultúrnym a športovým akciám v Žilinskom kraji a informovať svojich priateľov.

Zanechaj odpoveď

Tvoja emailová adresa nebude zverejnená