Tréning krotiteľov

0
Kedy:
12. jún 2019 @ 15:00 – 18:00
2019-06-12T15:00:00+02:00
2019-06-12T18:00:00+02:00
Kde:
Námestie Dolný Kubín
Hviezdoslavovo námestie 1669/40
026 01 Dolný Kubín
Slovensko

Po úspešnom prvom ročníku Dňa rodiny v Budatínskom parku sa Žilinská župa rozhodla tento rok podieľať na dvoch rodinných dňoch už aj v spolupráci s mestami a organizáciami. Po Žiline prichádza Dolný Kubín, kde vypukne veľká rodinná oslava už v nedeľu 16.júna.

Tretia júnová nedeľa bude opäť patriť rodinám a deťom. V meste Dolný Kubín je pre návštevníkov pripravená bohatá ponuka zábavných súťaží pre celú rodinu, k dispozícii bude populárny fotokútik a chýbať nebude ani sokoliarske predstavenie. ,,Podujatie Deň rodiny už neodmysliteľne roky patrí k Dolnému Kubínu. Je to priestor, kde môže celá rodina tráviť zmysluplne svoj voľný čas. Zabavia sa tam deti, ich rodičia, ale aj starí rodičia. Som veľmi rád, že sa nám v tomto roku podarilo spojiť sily a podieľame sa na jeho príprave s dlhoročnými organizátormi podujatia aj so Žilinským samosprávnym krajom (ŽSK),“ povedal Ján Prílepok, primátor mesta Dolný Kubín a poslanec ŽSK.

Na detských návštevníkov bude čakať šesť súťažných stanovíšť a na každom budú štyri disciplíny. Odmenou za splnenie niekoľkých aktivít bude odznak krotiteľa. V téme divokých šeliem ostávajú aj sprievodné aktivity. Tí najmenší sa môžu tešiť na zvieracích maskotov na námestí a môžu dať namaľovať vybrané zvieratko na tvár.

Tohtoročná téma „Tréning krotiteľov” vychádza z príbehu pútnika, ktorý pozýva ľudí naučiť sa ovládať 6 zvierat:  a to skrotením leva (teda srdce), chytením dvoch zajacov (naše nohy), vyumývaním  slona (naše uši), dávaním pozor na hada (náš jazyk), strážením sovy ( našich oči) ako i  zadržaním straky (naše ruky).

Výzvou dňa je stať sa človekom: s milujúcim srdcom, o šikovnými nohami, pozornými ušami, bezpečným jazykom, bystrými očami a štedrými rukami.

Ak Vás článok, alebo akcia zaujala, "olajkujte" ju alebo ju zdieľajte na Facebook-u. Takto aj Vy môžete pomôcť kultúrnym a športovým akciám v Žilinskom kraji a informovať svojich priateľov.

Zanechaj odpoveď

Tvoja emailová adresa nebude zverejnená