Program Mestského divadla Žilina na mesiac október 2018

0

STREDA 3 19:00 / ŠTÚDIO / 18+ / 105 MIN NEZNESITEĽNE DLHÉ OBJATIA

DRÁMA / TEXT IVAN VYRYPAJEV / RÉŽIA EDUARD KUDLÁČ

PIATOK 5 19:00 / VEĽKÁ SÁLA / 15+ / 90 MIN VZKRIESENIE

KOMÉDIA / TEXT DANIEL DOUBT / RÉŽIA EDUARD KUDLÁČ

SOBOTA 6 19:00 / VEĽKÁ SÁLA / 15+ / TRIEDNY NEPRIATEĽ

DRÁMA /TEXT NEJC GAZVODA, ROK BIČEK, JANEZ LAPAJNE / RÉŽIA JÚLIA RÁZUSOVÁAH

UTOROK 9 19:00 / VEĽKÁ SÁLA / 18+ / HOSŤ 3T V DIVADLE

HERECKÉ IMPROVIZÁCIE

STREDA 10 19:00 / VEĽKÁ SÁLA / 18+ / 90 MIN OPITÍ

KOMÉDIA / TEXT IVAN VYRYPAJEV / RÉŽIA EDUARD KUDLÁČ

ŠTVRTOK 11 20:00 / VEĽKÁ SÁLA / KORBEN DALLAS (SK) & ADAM BALDYCH (PL)

KONCERT

PIATOK 12 19:00 / VEĽKÁ SÁLA / 15+ / 145 MIN A JE TU ZAS

KOMÉDIA / TEXT TIMUR VERMES  / RÉŽIA FILIP NUCKOLLSAH                                                 

SOBOTA 13 19:00 / VEĽKÁ SÁLA / 15+ / 90 MIN KONFETY

KOMÉDIA / TEXT INGRID LAUSUND / RÉŽIA ROMAN MAROŠAH

STREDA 17 19:00 / VEĽKÁ SÁLA / 15+ / 130 MIN SMRŤ SA VOLÁ ENGELCHEN

DRÁMA / TEXT LADISLAV MŇAČKO / RÉŽIA TOMÁŠ PROCHÁZKAAH

ŠTVRTOK 18 19:00 / VEĽKÁ SÁLA / 18+ / 85 MIN TRIKY FET A MAKAČI

KOMÉDIA / TEXT MOHAMED ROUABHI / RÉŽIA EDUARD KUDLÁČ

PIATOK 19 19:00 / VEĽKÁ SÁLA / 15+ / 90 MIN HANA (HOMMAGE À HEGEROVÁ)

HUDOBNÁ INSCENÁCIA / TEXT PETER PAVLAC / RÉŽIA ANTON ŠULÍK

SOBOTA 20 19:00 / VEĽKÁ SÁLA / 18+ / 90 MIN SEXUÁLNA PERVERZITA V CHICAGU

KOMÉDIA / TEXT DAVID MAMET / RÉŽIA JÁN ŠTRBÁKAH

NEDEĽA 21 18:00 / VEĽKÁ SÁLA / BRATISLAVSKÉ JAZZOVÉ DNI V ŽILINE 2018

KONCERT 

STREDA 24 19:00 / ŠTÚDIO / 18+ / 105 MIN NEZNESITEĽNE DLHÉ OBJATIA

DRÁMA / TEXT IVAN VYRYPAJEV / RÉŽIA EDUARD KUDLÁČ

ŠTVRTOK 25 19:00 / VEĽKÁ SÁLA / 15+ / 170 MIN ZLOČIN A TREST

DRÁMA / TEXT F.M. DOSTOJEVSKIJ / RÉŽIA EDUARD KUDLÁČ

PIATOK 26 19:00 / VEĽKÁ SÁLA / 15+ / 145 MIN A JE TU ZAS

KOMÉDIA / TEXT TIMUR VERMES  / RÉŽIA FILIP NUCKOLLSAH

SOBOTA 27 19:00 / ŠTÚDIO / 15+ / 90 MIN  ILÚZIE

TRAGIKOMÉDIA TEXT IVAN VYRYPAJEV / RÉŽIA EDUARD KUDLÁČ

ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ 

PROGRAM_oktober_2018

HOSŤ KONCERT

KORBEN DALLAS & ADAM BALDYCH

Korben Dallas je slovenská rocková hudobná skupina z Bratislavy. Na scéne pôsobí od roku 2010, kedy vznikla ako nový projekt hudobníkov, predtým tvoriacich art-rockovú kapelu Appendix. Na svojom konte má 5 albumov. Svojou tvorbou prekračujú hranice nezávislej scény. Do povedomia sa dostali s hitom „Otec“ v roku 2013

 

HOSŤ KONCERT

BRATISLAVSKÉ JAZZOVÉ DNI V ŽILINE 2018

Program šiesteho ročníka medzinárodného festivalu Bratislavské jazzové dni v Žiline 2018 aj tento rok prináša do Žiliny veľké svetové jazzové osobnosti a sľubuje unikátne hudobné zážitky. Hlavný koncert festivalu sa opäť uskutoční v priestoroch Veľkej sály Mestského divadla Žilina v nedeľu 21. októbra od 18. hodiny. Medzi hlavné hviezdy tohtoročného festivalu patrí energická afroamerická jazzwomanka a huslistka Regina Carter. Reginu Carter bude na koncerte sprevádzať jedna z najdlhšie fungujúcich slovenských jazzových formácií, skupina AMC Trio. Na festivale sa ďalej predstaví legendárne americké jazz fusion kvarteto Yellowjackets

 

HOSŤ

3T V DIVADLE

Majstri situačného a improvizačného divadla Tri tvorivé tvory  ̶  Juraj „Šoko” Tabaček, Lukáš „Pucho” Púchovský a Stanislav „Stanley” Staško opäť na našich divadelných doskách. Nová a nepredvídateľná divadelná improvizácia, spoločné dobrodružstvo hercov a divákov, cesta do krajiny fantázie a temných zákutí ľudskej predstavivosti, kde neplatia žiadne obmedzenia, premiéra a derniéra zároveň. Neopakovateľný zážitok z tvorivého procesu a vzniku predstavenia priamo pred očami divákov.

 

DAVID MAMET

SEXUÁLNA PERVERZITA V CHICAGU

Kontroverzná, provokatívna a štipľavo-vtipná čierna komédia o tom, ako sa navzájom duševne a telesne mrzačíme. Šteklivá inscenácia rozpráva o kvartete hrdinov, ktorí sa zábavou, sebavedomým jazykom a snahou vybočiť z normy bráni pred zlyhaním v láske. Rafinovane a najradšej bez záväzkov sa snažia ovládať svoju žiadostivosť a túžby. Akékoľvek hlbšie vzťahy sú už vopred odsúdené na zánik. Ich sexuálne úlety a energia výrečnosti len maskujú osamelosť a neschopnosť naozajstných citov. Zvodca Bernie a jeho nesmelý kolega Danny si nenechajú ujsť jedinú príležitosť na to, ako zbaliť nejakú babu. A aj keď sa zdá, že sa staneme svedkami budovania nejakého vzťahu, vlastným pričinením hrdinov nakoniec nemá šancu na prežite. ÚČINKUJÚ: I. Kubáčková, I. Pagáčová, J. Dobrík, M. Koleják. RÉŽIA: Ján Štrbák AH.

 

IVAN VYRYPAJEV

NEZNESITEĽNE DLHÉ OBJATIA

Príbeh tohto textu pripomína poviedkový film, kde sa prelínajú osudy štyroch hrdinov, žijúcich v New Yorku (z toho traja sú imigranti). Američan Charlie a Poľka Monika sú mladomanželia. Monika je tehotná, neoznámi to Charliemu a rozhodne sa ísť na potrat. Odvtedy sa ich vzťah komplikuje, manželia prežijú kritickú konfrontáciu a rozhodnú svoj vzťah ukončiť. Medzitým do New Yorku prichádza Kryštof z Prahy, momentálne žijúci v Berlíne. Ide do odporúčanej vegánskej reštaurácie, kde náhodne stretáva Emmy. Preskočí iskra a strávia spolu noc ako aj ďalšie dni a noci. Všetci hrdinovia sa potom ocitajú na starom kontinente, v Berlíne. Robia chybu za chybou, zápasia so životom a smrťou, odpúšťajú si a zbližujú sa. ÚČINKUJÚ:  I.Kubáčková, M. Tomasy , I. Pagáčová, J. Dobrík.  RÉŽIA: Eduard Kudláč.

 

INGRID LAUSUND

KONFETY 

Vtipná, satirická komédia o mediálnej pretvárke a odpútavaní pozornosti. Päť moderátorov priemernej televízie Bomba oslavuje 10. výročie svojho vzniku. Počas oslavy sa objavujú ich vnútorné frustrácie z negatívnych správ a senzácií, ktoré každodenne pomocou overených trikov predávajú divákom. Celý večer sa snažia prostredníctvom estrádnych scénok a kúziel odpútať od práce, v ktorej dominuje viac forma než obsah. Mediálna tvár je len povrch, pod ktorou sa skrýva to, čo žiadny smrteľník neobjaví.  Kúzlo moderátorov, čarovné slovíčka, trefne upozorňujú hlavne na to, že dnešný konzumný svet je len jedna veľká ilúzia. ÚČINKUJÚ: J. Dobrík, I. Kubáčková, M. Koleják, I. Pagáčová, B. Bačo. RÉŽIA: Roman Maroš AH.

 

MOHAMED ROUABHI

TRIKY, FET A MAKAČI

Triky, fet a makači, to je gangsterská komédia v štýle a poetike filmov Quentina Tarantina o piatich rozdielnych týpkoch s jedným spoločným cieľom. Bláznivá komédia o peniazoch, diere v stene a svojráznych chlapíkoch s nevyberaným slovníkom a dosť nevyrovnaným čchi. Partia zlodejov sa rozhodne dokončiť jednu starú fušku. Pre drsných mužov so skúsenosťami by to nemal byť problém. Odpratať mŕtvolu, zohnať zbíjačku, vybaviť pár telefonátov a zbaliť Pamelu však nebude také ľahké. ÚČINKUJÚ: B. Zachar, M. Koleják, J. Dobrík, D. Uzsák, M. Tomasy, B. Bačo,  A.Nováková.  RÉŽIA: Eduard Kudláč. V hre sú použité expresívne výrazy.

 

LADISLAV MŇAČKO

SMRŤ SA VOLÁ ENGELCHEN

Počas druhej svetovej vojny vypálilo komando SS moravskú obec Ploština. Ladislav Mňačko bol ako mladý partizán svedkom týchto udalostí. V jeho najznámejšom protivojnovom románe Smrť sa volá Engelchen autor znovu rozpráva svoj príbeh prostredníctvom mladého partizána Voloďu. Spočiatku dobrodružný partizánsky život je osudovo pretkaný láskou k záhadnej Marte. Po vojne treba chytiť vinníkov, lenže vojna nemá víťazov a porazených. Čo nakoniec spasí zranené duše? ÚČINKUJÚ: M. Koleják, M.Tomasy, B. Bačo, J. Dobrík, I. Kubáčková, A. Nováková, T. Peršić, I.Pagáčová, D. Uzsák. RÉŽIA: Tomáš ProcházkaAH.

 

PETER PAVLAC

HANA (HOMMAGE À HEGEROVÁ)

Hudobná inscenácia je veľkou poctou Hane Hegerovej, ktorá začínala svoju profesionálnu dráhu práve na doskách žilinského divadla. Hra nás zavedie do zákulisia regionálneho divadla, v ktorom sa pripravuje hudobno-divadelný večer o Hane Hegerovej. Hlavná hviezda súboru, na ktorej je celá produkcia postavená, sa však nečakane rozhodne z divadla odísť. V predstavení ju má narýchlo nahradiť mladá absolventka herectva z hlavného mesta. Jej príchod rozvíri zdanlivo pokojné provinčné vody a postupne sa dozvedáme, že nie všetko je také, ako sa na prvý pohľad zdá. ÚČINKUJÚ: L. Lužinská AH ,V.  Strapková AH, M. Tomasy, B.Zachar, B. Bačo, D. Uzsák, T. Peršić, K. Holešová AH, M. Vyšinská AH, P. Hanuliaková AH. RÉŽIA: Anton Šulík

 

IVAN VYRYPAJEV

ILÚZIE

Spolu s hercami prechádzame príbehmi dvoch manželských párov, ktorí sa pred smrťou vyznávajú zo vzájomných citov a rekapitulujú svoj končiaci sa život. Realita sa prelína s ilúziami. Má vôbec zmysel znovu interpretovať svoj život? Je láska silnejšia než smrť? Existuje niečo nemenné v tomto studenom vesmíre? Predsa len musí byť niečo stále, pretože odkiaľ by sa potom vzala nestálosť? ÚČINKUJÚ: I. Pagáčová, I. Kubáčková, J. Dobrík, M. RežnýAH. RÉŽIA: Eduard Kudláč.

 

TIMUR VERMES

A JE TU ZAS

Adolf Hitler sa jedného dňa prebudí v dnešnom Berlíne a neverí vlastným očiam. Nemecko nielenže naďalej existuje, ale aj prekvitá. Vodca Tretej ríše sa v nových pomeroch rýchlo zorientuje a začína kariéru – tentoraz v televízii a na Facebooku! Drsná satira, ktorá je mimoriadne zábavná, ale aj desivo reálna.

ÚČINKUJÚ: J.KYSEL, J.DOBRÍK, M,KOLEJÁK, B.BAČO, I.KUBÁČKOVÁ, I.PAGÁČOVÁ, T.PERŠIĆ, A.NOVÁKOVÁ, B.ZACHAR RÉŽIA: FILIP NUCKOLLSAH

 

  1. DOUBT

VZKRIESENIE

Brilantná komédia plná suchého britského humoru o (ne)možnosti zmysluplného príbehu (literárneho aj životného) v dnešnej dobe. Dej sa odohráva v petrohradskom vydavateľstve , kde spisovatelia a redaktori prežívajú svoje nešťastné lásky, tvorivé krízy aj existenciálne pochybnosti o zmysle života. S ironickým nadhľadom inteligentne namiešaný koktail paradoxných situácií, ktoré autor vrství ad absurdum až k prekvapivým pointám. ÚČINKUJÚ:  A. Nováková, B. Zachar, J. Dobrík, B. Bačo, M.  Tomasy, T. Peršić, I. Pagáčová, M. Koleják/ D. Uszák.  RÉŽIA: Eduard Kudláč.

 

N.GAZVODA, R.BIČEK, J.LAPAJNE

TRIEDNY NEPRIATEĽ

Vzbura študentov maturitnej triedy proti svojmu novému triednemu profesorovi, učiteľovi nemčiny. Dôvodom ich vzbury je nekompromisný postoj učiteľa k ich študijným výsledkom, jeho vysoké nároky nielen na  vzdelanie a vedomosti. Jeho metódy ostro kontrastujú s  benevolentným, priam kamarátskym prístupom predchádzajúcej triednej učiteľky. Zaužívaný zvyk a očakávania študentov, že budú triednym učiteľom vypočutí, rešpektovaní a pochopení, ale bez dôrazu na svoju vlastnú zodpovednosť bádať po skutočných príčinách emocionálnych výkyvov, extrémnych názorov, často až cynizmu, tu naráža na stoický pokoj nového učiteľa. ÚČINKUJÚ: B.Zachar, E. MoresováAH, J. Dobrík, I. Kubáčková, I. Pagáčová, B. Bačo, M. Tomasy, M. Koleják, T. Peršić, A. Nováková, A.A.Arce AH. RÉŽIA: Júlia RázusováAH.

 

IVAN VYRYPAJEV

OPITÍ

Obyčajní ľudia, opantaní chvíľou slobody a pravdy, prežívajú v alkoholickom opojení momenty, ktoré posúvajú hranice, menia ich životy a vytvárajú množstvo komických, no mrazivo úprimných situácií. Na dne pohárika sa ukrýva tá najzákladnejšia túžba. Túžba po láske, pravde, po niečom ozajstnom a intenzívnom. Hra Opití je jedinečným a odvážnym pokusom pozrieť sa na človeka v momente, keď sa cíti zraniteľne a božsky zároveň. V momente opojenia ducha a oslobodenia mysle – pretože stúpajúce množstvo vypitého alkoholu robí z obyčajných ľudí prorokov, schopných vidieť pravdu a aspoň nachvíľu sa dotknúť skutočnosti.

ÚČINKUJÚ:  A. Nováková, B. Zachar, T. Peršić, L. JaškováAH, P. OszlíkAH , J. Dobrík, I. Kubáčková, B. Bačo, K. Sihelská, M. Tomasy, M. RežnýAH ,  I. Pagáčová. RÉŽIA: Eduard Kudláč.

 

 

PREDAJ A REZERVÁCIA VSTUPENIEK

PONDELOK – PIATOK 16:30 – 18:00 / v deň predstavenia do 18:45

SOBOTA – NEDEĽA 18:00 – 18:45  v prípade predstavenia

ADRESA Horný Val 3, 010 01 Žilina, Slovakia

E-MAIL pokladna@divadlozilina.eu

TELEFÓN 041 381 0000

MOBIL 0911 148 446 /0903 510 671/0905 528 027

ONLINE PREDAJ VSTUPENIEK NA www.divadlozilina.eu

 

 

Ak Vás článok, alebo akcia zaujala, "olajkujte" ju alebo ju zdieľajte na Facebook-u. Takto aj Vy môžete pomôcť kultúrnym a športovým akciám v Žilinskom kraji a informovať svojich priateľov.

Zanechaj odpoveď

Tvoja emailová adresa nebude zverejnená