Program Mestského divadla Žilina na mesiac september 2018

0

 SEPTEMBER PROGRAM  www.divadlozilina.eu

  1. DIVADELNÁ SEZÓNA 2018/2019

 

PONDELOK 10 19:00 / VEĽKÁ SÁLA / FRAGILE 

KONCERT

 

UTOROK 11 19:00 / VEĽKÁ SÁLA / 18+ / HOSŤ 3T V DIVADLE

HERECKÉ IMPROVIZÁCIE

 

STREDA 12 19:00 / VEĽKÁ SÁLA / 15+ / 90 MIN HANA (HOMMAGE À HEGEROVÁ)

HUDOBNÁ INSCENÁCIA / TEXT PETER PAVLAC / RÉŽIA ANTON ŠULÍK

 

ŠTVRTOK 13 19:00 / ŠTÚDIO / 18+ / 105 MIN NEZNESITEĽNE DLHÉ OBJATIA

DRÁMA / TEXT IVAN VYRYPAJEV / RÉŽIA EDUARD KUDLÁČ

 

PIATOK 14 19:00 / VEĽKÁ SÁLA / 15+ / 145 MIN A JE TU ZAS

KOMÉDIA / TEXT TIMUR VERMES  / RÉŽIA FILIP NUCKOLLSAH

                                               

STREDA 19 19:00 / VEĽKÁ SÁLA / 15+ / TRIEDNY NEPRIATEĽ

DRÁMA /TEXT NEJC GAZVODA, ROK BIČEK, JANEZ LAPAJNE / RÉŽIA JÚLIA RÁZUSOVÁAH

 

ŠTVRTOK 20 19:00 / VEĽKÁ SÁLA / 15+ / 90 MIN  ILÚZIE

TRAGIKOMÉDIA / TEXT IVAN VYRYPAJEV / RÉŽIA EDUARD KUDLÁČ

 

PIATOK 21 19:00 / VEĽKÁ SÁLA / 15+ / 90 MIN HOLUBY

KOMÉDIA  / TEXT DAVID GIESELMANN / RÉŽIA ĽUBOMÍR VAJDIČKA

 

SOBOTA 22 16:00 / VEĽKÁ SÁLA /  LEN TAK

FOLKLÓRNE PÁSMO / FS ROZSUTEC & BALKANSAMBEL

 

NEDEĽA 23 19:00 / VEĽKÁ SÁLA / FILIP JANČÍK

HUSĽOVÝ KONCERT

 

STREDA 26 19:00 / VEĽKÁ SÁLA / 15+ / 130 MIN SMRŤ SA VOLÁ ENGELCHEN

DRÁMA / TEXT LADISLAV MŇAČKO / RÉŽIA TOMÁŠ PROCHÁZKAAH

 

ŠTVRTOK 27 19:00 / VEĽKÁ SÁLA / 15+ / 90 MIN KONFETY

KOMÉDIA / TEXT INGRID LAUSUND / RÉŽIA ROMAN MAROŠAH

 

PIATOK 28 19:00 / VEĽKÁ SÁLA / 18+ / 90 MIN SEXUÁLNA PERVERZITA V CHICAGU

KOMÉDIA / TEXT DAVID MAMET / RÉŽIA JÁN ŠTRBÁKAH

 

SOBOTA 29 19:00 / VEĽKÁ SÁLA / 18+   TRIKY FET A MAKAČI

KOMÉDIA / TEXT MOHAMED ROUABHI / RÉŽIA EDUARD KUDLÁČ

ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ 

HOSŤ KONCERT

FRAGILE

FRAGILE je slovenská vokálna skupina zložená z populárnych osobností, známych z rôznych televíznych seriálov, divadelných, muzikálových produkcií či TV šou. Bez použitia hudobných nástrojov, teda a cappella, skupina FRAGILE interpretuje známe rock/pop/jazzové hity svetových umelcov. Hoci sa v ich repertoári nájdu aj skladby velikánov akými sú Bach či Chopin, ich najväčšou prednosťou sú tituly súčasnej populárnej hudby. Hitom svetových autorov a interpretov dávajú svojou kreativitou a hravosťou novú tvár. Ich predstavenia sú plné nielen výbornej hudby, ale aj skvelého humoru, vďaka ktorým zažijete neopakovateľný večer plný jedinečnej zábavy.

 

HUSĽOVÝ KONCERT

FILIP JANČÍK

Je slovenský huslista a producent, ktorý žije a pôsobí prevažne vo Viedni. Husliam a hudbe sa začal venovať ako 6 ročný, kedy začal navštevovať základnú umeleckú školu. Filip doposiaľ vystupoval v krajinách ako je Rusko, Fínsko, Švajčiarsko, Kuwait, USA či Singapore.
Filip Jančík pravidelne spolupracuje s množstvom svetových interpretov a producentov. Medzi jeho najväčší úspech patrí spolupráca s kanadskou superstar Avril Lavigne, s ktorou tiež vystupoval na otváracom ceremoniáli “Special Olympics World Games 2015 v Los Angeles.

 

LEN TAK / FS ROZSUTEC & BALKANSAMBEL

V minulom roku folklórny súbor Rozsutec úspešne odštartoval svoj nový program pod názvom LEN TAK. Z dôvodu veľkého ohlasu u divákov sa súbor rozhodol opäť spojiť svoj tanec s kvalitnou hudbou v podaní zoskupenia slobodomyseľných muzikantov z Balkansamblu

 

HOSŤ

3T V DIVADLE

Majstri situačného a improvizačného divadla Tri tvorivé tvory  ̶  Juraj „Šoko” Tabaček, Lukáš „Pucho” Púchovský a Stanislav „Stanley” Staško opäť na našich divadelných doskách. Nová a nepredvídateľná divadelná improvizácia, spoločné dobrodružstvo hercov a divákov, cesta do krajiny fantázie a temných zákutí ľudskej predstavivosti, kde neplatia žiadne obmedzenia, premiéra a derniéra zároveň. Neopakovateľný zážitok z tvorivého procesu a vzniku predstavenia priamo pred očami divákov.

 

DAVID MAMET

SEXUÁLNA PERVERZITA V CHICAGU

Kontroverzná, provokatívna a štipľavo-vtipná čierna komédia o tom, ako sa navzájom duševne a telesne mrzačíme. Šteklivá inscenácia rozpráva o kvartete hrdinov, ktorí sa zábavou, sebavedomým jazykom a snahou vybočiť z normy bráni pred zlyhaním v láske. Rafinovane a najradšej bez záväzkov sa snažia ovládať svoju žiadostivosť a túžby. Akékoľvek hlbšie vzťahy sú už vopred odsúdené na zánik. Ich sexuálne úlety a energia výrečnosti len maskujú osamelosť a neschopnosť naozajstných citov. Zvodca Bernie a jeho nesmelý kolega Danny si nenechajú ujsť jedinú príležitosť na to, ako zbaliť nejakú babu. A aj keď sa zdá, že sa staneme svedkami budovania nejakého vzťahu, vlastným pričinením hrdinov nakoniec nemá šancu na prežite. ÚČINKUJÚ: I. Kubáčková, I. Pagáčová, J. Dobrík, M. Koleják. RÉŽIA: Ján Štrbák AH.

 

IVAN VYRYPAJEV

NEZNESITEĽNE DLHÉ OBJATIA

Príbeh tohto textu pripomína poviedkový film, kde sa prelínajú osudy štyroch hrdinov, žijúcich v New Yorku (z toho traja sú imigranti). Američan Charlie a Poľka Monika sú mladomanželia. Monika je tehotná, neoznámi to Charliemu a rozhodne sa ísť na potrat. Odvtedy sa ich vzťah komplikuje, manželia prežijú kritickú konfrontáciu a rozhodnú svoj vzťah ukončiť. Medzitým do New Yorku prichádza Kryštof z Prahy, momentálne žijúci v Berlíne. Ide do odporúčanej vegánskej reštaurácie, kde náhodne stretáva Emmy. Preskočí iskra a strávia spolu noc ako aj ďalšie dni a noci. Všetci hrdinovia sa potom ocitajú na starom kontinente, v Berlíne. Robia chybu za chybou, zápasia so životom a smrťou, odpúšťajú si a zbližujú sa. ÚČINKUJÚ:  I.Kubáčková, M. Tomasy , I. Pagáčová, J. Dobrík.  RÉŽIA: Eduard Kudláč.

 

INGRID LAUSUND

KONFETY 

Vtipná, satirická komédia o mediálnej pretvárke a odpútavaní pozornosti. Päť moderátorov priemernej televízie Bomba oslavuje 10. výročie svojho vzniku. Počas oslavy sa objavujú ich vnútorné frustrácie z negatívnych správ a senzácií, ktoré každodenne pomocou overených trikov predávajú divákom. Celý večer sa snažia prostredníctvom estrádnych scénok a kúziel odpútať od práce, v ktorej dominuje viac forma než obsah. Mediálna tvár je len povrch, pod ktorou sa skrýva to, čo žiadny smrteľník neobjaví.  Kúzlo moderátorov, čarovné slovíčka, trefne upozorňujú hlavne na to, že dnešný konzumný svet je len jedna veľká ilúzia. ÚČINKUJÚ: J. Dobrík, I. Kubáčková, M. Koleják, I. Pagáčová, B. Bačo. RÉŽIA: Roman Maroš AH.

 

MOHAMED ROUABHI

TRIKY, FET A MAKAČI

Triky, fet a makači, to je gangsterská komédia v štýle a poetike filmov Quentina Tarantina o piatich rozdielnych týpkoch s jedným spoločným cieľom. Bláznivá komédia o peniazoch, diere v stene a svojráznych chlapíkoch s nevyberaným slovníkom a dosť nevyrovnaným čchi. Partia zlodejov sa rozhodne dokončiť jednu starú fušku. Pre drsných mužov so skúsenosťami by to nemal byť problém. Odpratať mŕtvolu, zohnať zbíjačku, vybaviť pár telefonátov a zbaliť Pamelu však nebude také ľahké. ÚČINKUJÚ: B. Zachar, M. Koleják, J. Dobrík, D. Uzsák, M. Tomasy, B. Bačo,  A.Nováková.  RÉŽIA: Eduard Kudláč. V hre sú použité expresívne výrazy.

 

LADISLAV MŇAČKO

SMRŤ SA VOLÁ ENGELCHEN

Počas druhej svetovej vojny vypálilo komando SS moravskú obec Ploština. Ladislav Mňačko bol ako mladý partizán svedkom týchto udalostí. V jeho najznámejšom protivojnovom románe Smrť sa volá Engelchen autor znovu rozpráva svoj príbeh prostredníctvom mladého partizána Voloďu. Spočiatku dobrodružný partizánsky život je osudovo pretkaný láskou k záhadnej Marte. Po vojne treba chytiť vinníkov, lenže vojna nemá víťazov a porazených. Čo nakoniec spasí zranené duše? ÚČINKUJÚ: M. Koleják, M.Tomasy, B. Bačo, J. Dobrík, I. Kubáčková, A. Nováková, T. Peršić, I.Pagáčová, D. Uzsák. RÉŽIA: Tomáš ProcházkaAH.

 

PETER PAVLAC

HANA (HOMMAGE À HEGEROVÁ)

Hudobná inscenácia je veľkou poctou Hane Hegerovej, ktorá začínala svoju profesionálnu dráhu práve na doskách žilinského divadla. Hra nás zavedie do zákulisia regionálneho divadla, v ktorom sa pripravuje hudobno-divadelný večer o Hane Hegerovej. Hlavná hviezda súboru, na ktorej je celá produkcia postavená, sa však nečakane rozhodne z divadla odísť. V predstavení ju má narýchlo nahradiť mladá absolventka herectva z hlavného mesta. Jej príchod rozvíri zdanlivo pokojné provinčné vody a postupne sa dozvedáme, že nie všetko je také, ako sa na prvý pohľad zdá. ÚČINKUJÚ: L. Lužinská AH ,V.  Strapková AH, M. Tomasy, B.Zachar, B. Bačo, D. Uzsák, T. Peršić, K. Holešová AH, M. Vyšinská AH, P. Hanuliaková AH. RÉŽIA: Anton Šulík

 

IVAN VYRYPAJEV

ILÚZIE

Spolu s hercami prechádzame príbehmi dvoch manželských párov, ktorí sa pred smrťou vyznávajú zo vzájomných citov a rekapitulujú svoj končiaci sa život. Realita sa prelína s ilúziami. Má vôbec zmysel znovu interpretovať svoj život? Je láska silnejšia než smrť? Existuje niečo nemenné v tomto studenom vesmíre? Predsa len musí byť niečo stále, pretože odkiaľ by sa potom vzala nestálosť? ÚČINKUJÚ: I. Pagáčová, I. Kubáčková, J. Dobrík, M. RežnýAH. RÉŽIA: Eduard Kudláč.

 

 

 

 

FILIP NUCKOLLS

A JE TU ZAS

Adolf Hitler sa jedného dňa prebudí v dnešnom Berlíne a neverí vlastným očiam. Nemecko nielenže naďalej existuje, ale aj prekvitá. Vodca Tretej ríše sa v nových pomeroch rýchlo zorientuje a začína kariéru – tentoraz v televízii a na Facebooku! Drsná satira, ktorá je mimoriadne zábavná, ale aj desivo reálna.

ÚČINKUJÚ: J.KYSEL, J.DOBRÍK, M,KOLEJÁK, B.BAČO, I.KUBÁČKOVÁ, I.PAGÁČOVÁ, T.PERŠIĆ, A.NOVÁKOVÁ, B.ZACHAR RÉŽIA: FILIP NUCKOLLSAH

 

  1. GIESELMANN

HOLUBY 

Táto situačná komédia je sondou do vzťahov skupiny ľudí, ktorých spájajú ekonomické a rodinné väzby a každodenný stereotyp. Bohatý muž, majiteľ a šéf prosperujúcej firmy by mohol byť spokojný so sebou a dosiahnutým spoločenským statusom. Raz sa však rozhodne, že si splní svoje tajné želanie a zmizne.  Chce sa stať novým a šťastnejším človekom, ktorý sám a v ústraní chová holuby. Jeho rozhodnutie spustí sled udalostí a groteskných situácií gradujúcich ad absurdum.  ÚČINKUJÚ: I. Pagáčová, B. Bačo, D. Uzsák, T. Peršić, M. Tomasy, J. Dobrík, A. Nováková, I. Kubáčková.  RÉŽIA: Ľubomír VajdičkaAH.

 

N.GAZVODA, R.BIČEK, J.LAPAJNE

TRIEDNY NEPRIATEĽ

Vzbura študentov maturitnej triedy proti svojmu novému triednemu profesorovi, učiteľovi nemčiny. Dôvodom ich vzbury je nekompromisný postoj učiteľa k ich študijným výsledkom, jeho vysoké nároky nielen na  vzdelanie a vedomosti. Jeho metódy ostro kontrastujú s  benevolentným, priam kamarátskym prístupom predchádzajúcej triednej učiteľky. Zaužívaný zvyk a očakávania študentov, že budú triednym učiteľom vypočutí, rešpektovaní a pochopení, ale bez dôrazu na svoju vlastnú zodpovednosť bádať po skutočných príčinách emocionálnych výkyvov, extrémnych názorov, často až cynizmu, tu naráža na stoický pokoj nového učiteľa. ÚČINKUJÚ: B.Zachar, E. MoresováAH, J. Dobrík, I. Kubáčková, I. Pagáčová, B. Bačo, M. Tomasy, M. Koleják, T. Peršić, A. Nováková, A.A.Arce AH. RÉŽIA: Júlia RázusováAH.

 

PREDAJ A REZERVÁCIA VSTUPENIEK

PONDELOK – PIATOK 16:30 – 18:00 / v deň predstavenia do 18:45

SOBOTA – NEDEĽA 18:00 – 18:45  v prípade predstavenia

ADRESA Horný Val 3, 010 01 Žilina, Slovakia

E-MAIL pokladna@divadlozilina.eu

TELEFÓN 041 381 0000

MOBIL 0911 148 446 /0903 510 671/0905 528 027

ONLINE PREDAJ VSTUPENIEK NA www.divadlozilina.eu

 

DIVADELNÁ KAVIAREŇ – JE OTVORENÁ IBA V PRÍPADE PREDSTAVENIA

 

PONDELOK – ŠTVRTOK 18:00 – 22:00

PIATOK – SOBOTA          18:00 – 01:00

NEDEĽA                            18:00 – 22:00

 

ZĽAVY

Študenti do 26 a seniori od 60 rokov zľava, držitelia AZET karty zľava 20%

/okrem premiér, predpremiér a hostí /, ZŤP zľava 50%.

Pre organizované skupiny ponúkame špeciálne ceny.

Študenti konzervatórií, VŠMU Bratislava , AU Banská Bystrica, JAMU, DAMU a divadelnej vedy majú pri voľnej kapacite sály vstup na reprízy domácich inscenáciách.

 

Ak Vás článok, alebo akcia zaujala, "olajkujte" ju alebo ju zdieľajte na Facebook-u. Takto aj Vy môžete pomôcť kultúrnym a športovým akciám v Žilinskom kraji a informovať svojich priateľov.

Zanechaj odpoveď

Tvoja emailová adresa nebude zverejnená