Prvé detské kráľovstvo

9.5.2015 – Liptovská Sielnica

Rozprávkové popoludnie s bohatým športovým, zábavným a adrenalínovým programom pre malých aj veľkých sa začne v sobotu 9. mája 2015 o 13:00 hodine. Pripravené sú súťaže a kráľovské disciplíny, ktorých absolvovanie je podmienkou pre pasovanie mladých junákov za kráľovských rytierov a korunovanie dievčat na princezné. “Najmenší si vychutnajú divadelné predstavenia s rozprávkami O perníkovej chalúpke a O snehuliakovi s horúcim srdcom,” prezradila generálna manažérka strediska Anna Brezinová.

Zlatým klincom kráľovstva však bude krst novej detskej zábavnej haly, ktorá sa stane najväčšou na Liptove. “Hala je súčasťou nášho zábavného parku Babyland. Postavili sme v nej trojetážové detské ihrisko so šmýkačkami, toboganom, guľôčkovým bazénom, guľôčkovými delami a ďalšími atrakciami pre drobcov. Celková plocha ihriska zaberá takmer 430 metrov štvorcových,” uviedla šéfka rezortu. Villu Betulu tak môžu navštíviť rodiny aj v prípade nepriaznivého počasia a vôbec sa nemusia obávať nudy. V hale budú detské animátorky, kútik pre maličké deti, oddychová zóna s tuli vakmi, kaviareň či bar pre rodičov.

Počas PRVÉHO DETSKÉHO KRÁĽOVSTVA stredisko sprístupní i nové exteriérové atrakcie. Ako uviedla Brezinová, deti prvýkrát otestujú obrovský lezecký lanový labyrint s pôdorysom 20 krát 20 metrov a výškou takmer 6 metrov, ktorý naraz pojme až 150 malých lezcov. Na ihrisku pribudnú nové hojdačky, kolotoč, preliezačky a mnoho iných atrakcií.

Okrem súťažných disciplín, divadiel a rozprávkových alebo filmových postavičiek sa návštevníci kráľovstva môžu tešiť na vystúpenie folklórneho súboru Váh, na školu ľudových tancov, tradičné hľadanie kráľovského pokladu v začarovanom lese, jazdy na poníkoch alebo koníkoch a na kráľovskú hostinu. “Každoročne sa v našom kráľovstve snažíme pomôcť deťom bez rodičov, preto sme aj teraz vyhlásili zbierku hračiek. Prosíme všetky detičky, ktoré k nám 9. mája prídu, aby so sebou zobrali hračky, s ktorými sa už nehrávajú alebo ktoré nepotrebujú, a spoločne ich venujeme deťom z detských domovov,” vyzvala na záver hlavná organizátorka podujatia.

Detailné informácie o PRVOM DETSKOM KRÁĽOVSTVE sa dozviete na stránke www.villabetula.sk.

PROGRAM:
13:00 – OTVORENIE BRÁN PRVÉHO DETSKÉHO KRÁĽOVSTVA V LIPTOVE
výroba kráľovských koruniek
maľovanie na tvár
zbierka prinesených hračiek
13:30 – SLÁVNOSTNÝ PRÍHOVOR KRÁĽOVSKÉHO ŠAŠA
hudobné vystúpenie s pesničkou Na ceste k víle Betulke
rozprávka O snehuliakovi s horúcim srdcom, Ada Žigová
plnenie kráľovských úloh a disciplín
14:30 – KRÁĽOVSKÝ SPRIEVOD A KRST NOVÝCH ATRAKCIÍ
deti vyskúšajú 10 nových atrakcií
jazdy pre deti na poníkovi alebo na koni
15:00 – VYSTÚPENIE FOLKLÓRNEHO SÚBORU VÁH
škola ľudových tancov
16:00 – HĽADANIE KRÁĽOVSKÉHO POKLADU
16:30 – KORUNOVÁCIA DETSKÉHO KRÁĽA ALEBO KRÁĽOVNEJ
pasovanie mladých rytierov a princezien
odovzdanie zbierky hračiek
kráľovská tombola
kráľovská hostina
17:00 – KRST NOVEJ DETSKEJ ZÁBAVNEJ HALY BABYLAND
rozprávka O perníkovej chalúpke, Divadlo Ofina
minidisco
prekvapenie na záver

Detske kralovstvo 2015 inzerat 105x148 mm

Ak Vás článok, alebo akcia zaujala, "olajkujte" ju alebo ju zdieľajte na Facebook-u. Takto aj Vy môžete pomôcť kultúrnym a športovým akciám v Žilinskom kraji a informovať svojich priateľov.

Komentáre sú ukončené.