Sneh dáva zabrať pracovníkom skanzenu

Bohatá snehová nádielka a teploty pod dvadsať stupňov na stupnici teplomera dávajú poriadne zabrať aj pracovníkom Skanzenu vo Vychylovke.

Priamo v areáli hrúbka snehovej pokrývky presahuje aj jeden meter, čo predstavuje riziko predovšetkým pre krovy historických dreveníc.V týchto dňoch teda múzejníci intenzívne pracujú s lopatami, s ktorými musia vystúpiť aj na strechy budov, aby im odľahčili od veľkej záťaže.

„Aj keď to možno na fotografiách či televíznych obrazovkách vyzerá romanticky a túto robotu berieme vcelku zvesela, stále ide o tvrdú drinu,“ vysvetľuje riaditeľ Kysuckého múzea Miloš Jesenský. „V rámci múzea organizujeme niečo ako snehovú brigádu, aby sme ten nápor zvládli, najviac by nám však pomohlo, keby sneženie skončilo. Podobnú situáciu zažívame síce každý rok, ale tentoraz sa zima pripomenula naozaj rozhodným spôsobom.“

Mgr. Zuzana Plevková, Kysucké múzeum
Zdroj: www.kysuckemuzeum.sk

Ak Vás článok, alebo akcia zaujala, "olajkujte" ju alebo ju zdieľajte na Facebook-u. Takto aj Vy môžete pomôcť kultúrnym a športovým akciám v Žilinskom kraji a informovať svojich priateľov.

Komentáre sú ukončené.