Top restaurant – Žilina

0

Reštaurácia na žilinskom sídlisku Solinky  je mimo centra mesta, či hlavných ťahov. Čo je na nej zvláštne je to, že funguje na objednávky a miesto si treba vopred rezervovať.
Samozrejmosťou je najvyššia kvalita surovín – tie sčasti, najmä bylinky, sami pestujú, sčasti kupujú od ľudí a dodávateľov z okolia, pre niektoré chodia do Rakúska a niektoré do Žiliny merajú cestu až z Francúzska.

Peter Ďurčo vyštudoval hotelovú akadémiu v Žiline. Po úspešnom ukončení pracoval v hoteli Slovakia. Neskôr sa stal majstrom odborného výcviku kuchárov. V roku 1992 začal pracovať v zahraničí-najskôr to bolo Grécko potom Rakúsko. V roku 1996 otvára na Slovensku svoju prvú reštauráciu na Bytčianskom zámku, ktorú prevádzkoval 12 rokov. Peter Ďurčo hľadá ďalšie možnosti vzdelávania v gastronómii a stáva sa členom Gourmet klubu. Jeho novou víziou je otvoriť reštauráciu, kde sa on stáva hostiteľom pre svojich hostí.

V roku 2008 sa vízia stáva skutočnosťou, otvorí v Žiline Top restaurant, kde je majiteľom, šéfkuchárom a hostiteľom.

Viac info na: http://www.toprestaurant.sk/

Ak Vás článok, alebo akcia zaujala, "olajkujte" ju alebo ju zdieľajte na Facebook-u. Takto aj Vy môžete pomôcť kultúrnym a športovým akciám v Žilinskom kraji a informovať svojich priateľov.

Zanechaj odpoveď

Tvoja emailová adresa nebude zverejnená