Zbojnícky chodník

Milí priatelia prírody. Na úvod by sme sa Vám radi predstavili. Sme manželia Milan a Evka a fascinuje nás naša príroda, ktorou sa radi túlame a fotíme zaujímavé miesta. Preto sme sa rozhodli podeliť o naše zážitky z výletov a priniesť vám tak tipy na vaše výlety.

Tak ako každý, aj my máme obľúbené miesto a tým je Vrátna dolina. Dnes si predstavíme Zbojnícky chodník,  ktorý začína v Tiesňave.

 

Kto by nepoznal legendárneho slovenského ľudového hrdinu Juraja Jánošíka, ktorý bohatým bral a chudobným rozdával? Takisto aj povesť o jeho poklade, ktorý je údajne ukrytý na neznámom mieste. Poďte sa vydať po stopách, ktoré tu zanechal a nájdite jeho legendami opradený poklad! Časť chodníka si spolu prejdeme a potom sa vydáme na hrebeň Sokolie, Starý Dvor a naspäť do Tiesňavy.

Zbojnícky chodník začína v NP Malá Fatra v Tiesňavách pri parkovisku vo výške 567 m.n.m

1

Je to turistický chodník s prudkým stúpaním, (na niektorých úsekoch po skale aj s pomocou reťazí) s fascinujúcimi výhľadmi do hĺbky Tiesňav. Sú tu zaujímavé skalné útvary, na jar a v lete tu nájdete množstvo kvitnúcich kvetov.

 

Tieto výhľady určite stoja za to. Po stúpaní sa dostávame na rázcestie Malé nocľahy, odkiaľ sa vydáme na Sokolie.

2

Po Malé Nocľahy je trasa trošku náročnejšia, ale smerom na Sokolie je už miernejšia. Na hrebeni Sokolie je pár vyhliadok, ktoré sa oplatí nevynechať.

3

Celkový pohľad na Starý Dvor, kde zídeme zo Sokolia a vrátime sa na začiatok našej trasy do Tiesňav. Táto trasa je nenáročná a trvá necelých tri a pol hodinky. Na vyhliadkach si človek oddýchne a na Starom Dvore sa môže občerstviť.

5

6

Veríme že sa náš tip zapáčil a vydáte sa v našich stopách.

mapa

Ak Vás článok, alebo akcia zaujala, "olajkujte" ju alebo ju zdieľajte na Facebook-u. Takto aj Vy môžete pomôcť kultúrnym a športovým akciám v Žilinskom kraji a informovať svojich priateľov.

Komentáre sú ukončené.