kociarMúzeum šľachtických kočiarov a saní – Oravský podzámok je jedinečnou a najrozsiahlejšou zbierkou kočiarov a saní na Slovensku.

Múzeum začalo písať svoju históriu 1. mája 2008. Zbierka je dlhodobým procesom zberateľstva a precíznej renovácie. Nachádza sa v obci Oravský Podzámok, priamo pod Oravským hradom. V múzeu môžete vzhliadnuť 21 exkluzívnych exponátov v pôvodnom, ale hlavne renovovanom stave. Precízna kvalita exponátov Vás nadchne a Vy sa necháte unášať čarom minulého storočia, keď sa po našich cestách preháňali luxusné Landauery a Landaulety, elegantné Mylordy pre pánov a Viktórie pre dámy. Nechýbajú diskrétne mestské Coupé , poľovnícke kočiare a samozrejme ani pohodlné sane na zasnežené zimy.

Vstúpte do minulosti a unášajte sa fantáziou a predstavami . Tu platí pravidlo raz vidieť je viac ako sto krát počuť. Celá expozícia je doplnená zaujímavými sprievodnými textami. Celá expozícia je doplnená figurínami v historických kostýmoch, pribudol aj bohato zdobený šľachtický pohrebný kočiar, ktorý patrí k najväčším aké boli v tej dobe vyrobené, dosahuje dĺžku 5 metrov a výšku takmer 3 metre

Kontakt:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
0903 471 735

www.muzeumkociarov.sk

autor: Tinci