Odporúčame

Výber správnej turistickej obuvi chvíľku potrvá, najmä, ak to s hikingom myslíte vážne. Turistické topánky je potrebné zosúladiť s tým, ako a kde chodíte na túry. Pred zaviazaním šnúrok pred prvou výpravou, sa uistite, že vám perfektne sedia.

MM ARÉNA je v súčasnosti najmodernejšou a najlepšie vybavenou arénou na Slovensku. V jeho priestoroch sa budú organizovať kempy, reprezentačné stretnutia, turnaje či zápasy.

V tmavej miestnosti osvetlenej len slabým svetlom preblikávajú na monitore červené číslice. Odpočítavajú Vám čas, ktorý mate na vyriešenie zapeklitých hádaniek, rébusov a hlavolamov. Odniekiaľ preniká tichá, tajomná hudba, napätie v miestnosti by sa dalo krájať.

Hneď na začiatku musím férovo priznať, že na túto návštevu - recenziu nás pozvali sami chalani z Virtuálnej reality (ďalej len VR) v Žiline.

Wellness hotel Rozsutec z Terchovej získal cenu Stavba roka 2013 a tak sme sa rozhodli hotel trošku preklepnúť, či je cena zaslúžená a či sa oplatí investovať svoj čas a peniaze na rekreáciu v tomto zariadení. Hotel je umiestnený kúsok od Vrátnej, čiže ideálna poloha pre lyžovačky, alebo turistiku. Strávili sme v zariadení jeden víkend a tu sú naše dojmy.

Keď ideme na výlet s rodinou, tak sa snažíme vyhýbať masám turistov. Skoro vstávame, aby sme chytili prvé vstupy, prípadne chodíme na atrakcie mimo hlavnej sezóny. Druhá marcová sobota sa nám preto zdala na návštevu Oravského hradu ako stvorená.

Pivo sa vyrábalo na území Slovenska už v 5. storočí. Starí Slovania ako prví dochucovali pivo chmeľom a prvé pivo bolo pšeničné a jačmenné. Pivovarníctvo na Slovensku dosiahlo svoj najväčší rozmach v 16. storočí a v prvej polovici 17. storočia a mestské pivovary sa nachádzali prakticky vo všetkých mestách a väčších obciach.

1,5 hod. okružná vyhliadková plavba po Oravskej priehrade s 30 min. zastávkou na Slanickom ostrove umenia spojená s prehliadkou expozícií (v cene vstupenky).

História CHÂTEAU GBEĽANY siaha až do polovice 18. storočia. Zrekonštruovaný barokový kaštieľ sa nachádza uprostred nádherného anglického parku len necelých 10 km od Žiliny. Z parkoviska vchádzame do vstupnej haly, kde je vystavený naleštený historický veterán.

September, rok 1944. Si uväznený so svojimi kamarátmi z partizánskeho odboja v tmavom bunkri. V ňom sa však nachádzajú aj nemecké plány, ktoré by mohli významným spôsobom zmeniť beh udalostí druhej svetovej vojny na území Slovenského štátu. Na to, aby si sa dostal z bunkra č. 221 a odovzdal plány, máš presne hodinu.