Správy Žilinský kraj

Rozsvietenie vianočného stromčeka sa koná na nádvorí dňa 27.11.2022. Môžete sa tešiť aj na vianočné trhy.

Od 24.10.2022 je dočasne uzavretá prevádzka Oravskej lesnej železnice pre verejnosť z dôvodu dlhodobo plánovanej opravy trate.

Hoci je maľba u Jána Triašku dominantným médiom, je aj autorom viacerých intermediálnych diel – inštalácií, objektov, postfotografií i hybridnej maľby s „implantovanou“ animáciou.

Zapojte sa do súťaže a vyhrajte unikátne krojové košele.

Považské múzeum bude v Sobášnom paláci v Bytči prezentovať výstavu Remeslo má modré dno. Je to jedna z najúspešnejších výstav Východoslovenského múzea v Košiciach, ktorá sa venuje vývoju a prehľadu remesla modrotlače na našom území od 18. do 21. storočia.

Pozývame Vás na 10. pamätný výstup na Veľký Rozsutec, ktorý sa uskutoční 10. septembra 2022 na počesť sv. Jána Pavla II.

Medzinárodné stretnutie zbojníkov sa bude konať v Terchovej 26.8.-27.8.2022. Pozrite si program dvojdňového podujatia.

Júlová nočná prehliadka v priestoroch Sobášneho paláca v Bytči privítala takmer dve stovky návštevníkov. Ďalšia sa bude konať v sobotu 20. augusta.

Obľúbené jazdy na historických motorových vlakoch sa budú konať aj tento rok. Rajecká Anča vyrazí zo Žiliny do Rajca už po dvanásty raz. Podujatie organizuje Považské múzeum v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja a Spoločnosť Považskej dráhy Žilina.

Vstúpte do sveta drakov, víl a odvážnych rytierov, v ktorom ožijú tie najkrajšie legendy. Rodinný festival Dračie dni prichádza na Budatínsky hrad už počas víkendu 13. a 14. augusta 2022. Tešiť sa môžete na originálnu rozprávku s hereckým obsadením, sprievodný program plný zábavy a pestré stánky hradného jarmoku.