Správy Žilinský kraj

Súčasťou podujatia, ktoré sa koná 22-23. augusta 2020 je aj interaktívna prehliadka Múzea dopravy v Rajeckých Tepliciach.

Špeciálna prehliadka Budatínskeho hradu s riaditeľom Považského múzea v Žiline Mgr. Michalom Jureckým sa bude konať v utorok 11. augusta 2020 o 16:00 hod.

Nočná prehliadka Oravského hradu sa bude konať 7. augusta 2020. Hrad sa tentokrát premení na krajinu Večerníčkovo.

Makovického dom v Žiline budú počas augusta zdobiť krojované bábiky, svadobné vence a party. Pozrieť si ich bude možné na výstave Báby a ich háby, ktorú Krajské kultúrne stredisko v Žiline pripravuje pri príležitosti 58. ročníka FF Jánošíkove dni v Terchovej.

V priestoroch Drotárskeho pavilónu vystavia drevené hračky, ktoré sú originálnym dizajnérskym návrhom a zároveň spôsobom hry nielen pre deti. Základom kolekcie sú jednoduché, sústružené geometrické tvary z dreva, ktoré sú opletané alebo vyplnené textilnými vláknami a farebnými kombináciami vlny, čo vytvára nevšedný vizuálny zážitok.

Fraňove pletky je názov večernej zážitkovej prehliadky, ktorá sa bude konať  8.augusta na hrade Strečno. Najnavštevovanejšia expozícia Považského múzea v Žiline je počas letných prázdnin otvorená každý deň. Hoci tento rok nebudú tradičné nočné prehliadky, organizátori sa predsa len rozhodli potešiť svojich návštevníkov a pripravili pre nich niečo špeciálne.

So začiatkom letných prázdnin sa posilnil aj režim cyklobusov - na Orave a Liptove sú prevádzkované denne, spoje na Turci, Kysuciach či Terchovej premávajú už aj v piatky.

Od 1.7.2020 do 30.9.2020 prebieha súťaž z názvom Spoznaj kraj, ktorej cieľom je zaviesť vás do všetkých regiónov Žilinského kraja. Odmenou môžu byť hodnotné ceny.

Krajské kultúrne stredisko v Žiline pozýva všetkých milovníkov čokolády na podujatie ČokoláDay, ktoré sa koná pri príležitosti Svetového dňa čokolády, a to v utorok 7. júla od 18.00 na terase žilinského hudobného klubuSmer klub 77.

30.6.2020, Žilina – Skončila sa jedna z najrozsiahlejších rekonštrukcií Krajskej knižnice v Žiline. Stavebné práce trvali päť mesiacov, ich výsledkom je zmodernizované prízemie, dispozičná zmena vstupu do budovy i prepojenie interiéru s letnou čitárňou. Investíciu vo výške viac ako 400-tisíc eur financoval Žilinský samosprávny kraj.