Správy Žilinský kraj

Brány hradu Strečno sa už čoskoro opäť otvoria pre návštevníkov. O spustení novej sezóny informovalo Považské múzeum Žilina.

Oslávte sviatok lásky so svojou polovičkou výnimočne a doprajte si chvíle romantiky v rozprávkovom prostredí kaštieľa CHÂTEAU Gbeľany. Oddýchnite si, rozmaznávajte sa, dožičte si spoločné chvíle... veď spoločne strávený čas je to najkrajšie, čo si k sviatku lásky môžete darovať.

Žilinský samosprávny kraj zriaďuje 22 kultúrnych zariadení. Patria sem múzeá, galérie, divadlá, knižnice, hvezdáreň a kultúrne strediská. V porovnaní s predchádzajúcimi rokmi, kedy bola činnosť kultúrnych zariadení výrazne ovplyvnená pandémiou COVID-19, sa čísla návštevnosti za uplynulý rok opäť výrazne zvýšili.

V Château Gbeľany vás čaká silvestrovský večer s pestrým programom.

Rozsvietenie vianočného stromčeka sa koná na nádvorí dňa 27.11.2022. Môžete sa tešiť aj na vianočné trhy.

Od 24.10.2022 je dočasne uzavretá prevádzka Oravskej lesnej železnice pre verejnosť z dôvodu dlhodobo plánovanej opravy trate.

Hoci je maľba u Jána Triašku dominantným médiom, je aj autorom viacerých intermediálnych diel – inštalácií, objektov, postfotografií i hybridnej maľby s „implantovanou“ animáciou.

Zapojte sa do súťaže a vyhrajte unikátne krojové košele.

Považské múzeum bude v Sobášnom paláci v Bytči prezentovať výstavu Remeslo má modré dno. Je to jedna z najúspešnejších výstav Východoslovenského múzea v Košiciach, ktorá sa venuje vývoju a prehľadu remesla modrotlače na našom území od 18. do 21. storočia.

Pozývame Vás na 10. pamätný výstup na Veľký Rozsutec, ktorý sa uskutoční 10. septembra 2022 na počesť sv. Jána Pavla II.