Správy Žilinský kraj

bazen vyber

Túžite po tom mať na záhrade vlastný bazén? Pokiaľ ešte len zisťujete, aké sú možnosti, rýchlo spoznáte, že v dnešnej dobe sú takmer neobmedzené. Ktorú ale vybrať?

prehliadka veterany

CHÂTEAU GBEĽANY pre vás pripravilo zaujímavé podujatie dňa 15.7.2023.

den deti strecno 2023 2

V nedeľu 28. mája bude na hrade Strečno veselo. Tradičné podujatie Deň detí zabaví aj dospelých, ktorí si spolu so svojimi ratolesťami užijú prehliadku hradu so stredovekými hrami a rôznymi aktivitami počas celého dňa.

hrad strecno vchod2

Brány hradu Strečno sa už čoskoro opäť otvoria pre návštevníkov. O spustení novej sezóny informovalo Považské múzeum Žilina.

valentin kastiel gbelany

Oslávte sviatok lásky so svojou polovičkou výnimočne a doprajte si chvíle romantiky v rozprávkovom prostredí kaštieľa CHÂTEAU Gbeľany. Oddýchnite si, rozmaznávajte sa, dožičte si spoločné chvíle... veď spoločne strávený čas je to najkrajšie, čo si k sviatku lásky môžete darovať.

DCIM\100MEDIA\DJI_0123.JPG

Žilinský samosprávny kraj zriaďuje 22 kultúrnych zariadení. Patria sem múzeá, galérie, divadlá, knižnice, hvezdáreň a kultúrne strediská. V porovnaní s predchádzajúcimi rokmi, kedy bola činnosť kultúrnych zariadení výrazne ovplyvnená pandémiou COVID-19, sa čísla návštevnosti za uplynulý rok opäť výrazne zvýšili.

silvestrovsky vecer

V Château Gbeľany vás čaká silvestrovský večer s pestrým programom.

kastiel gbelany zasvecovanie stromceka 007

Rozsvietenie vianočného stromčeka sa koná na nádvorí dňa 27.11.2022. Môžete sa tešiť aj na vianočné trhy.

oravska lesna zeleznica

Od 24.10.2022 je dočasne uzavretá prevádzka Oravskej lesnej železnice pre verejnosť z dôvodu dlhodobo plánovanej opravy trate.

jan triaska tvorba

Hoci je maľba u Jána Triašku dominantným médiom, je aj autorom viacerých intermediálnych diel – inštalácií, objektov, postfotografií i hybridnej maľby s „implantovanou“ animáciou.