Správy Žilinský kraj

V dňoch 22.6. – 17.9.2022 si v Liptovskej galérii P. M. Bohúňa v Liptovskom Mikuláši môžete pozrieť výstavu umelcov spolku ROZETA.

Svet pôvabu a luxusu na prehliadkových mólach ukrýva biznis, ktorý prekvitá v márnomyseľnom konzume. Súčasná klimatická kríza však núti prehodnotiť situáciu nielen značky, ale tiež nás, bežných spotrebiteľov. Ako sa obliekať s ohľadom na planétu a zostať pri tom trendy? Poradíme vám.

V piatok 22. júla 2022 vystúpia v záhrade Slovenského Národného Múzea v Martine Juraj Hnilica, Kaczi, Mirka Slančíková Miškechová a  Ján Marton.

Najznámejšia bežecká trasa na Kysuciach je vedená pohorím Javorníkov v nadmorskej výške od 685 po 1 050 m n. m. Hlavná trasa má dĺžku 50 km a je rozdelená na viaceré čiastkové a pripájacie trasy.

S radosťou vám oznamujeme, že všetky väčšie strediská počas Vianočných sviatkov odštartujú tohtoročnú zimnú sezónu.

Klub slovenských turistov vás budúci rok pozýva na turistiku. Pozrite si plány akcií jednotlivých regiónov na rok 2022.

Ako sa kedysi hrávalo divadlo na Vianočné sviatky? Aké tituly sa vyberali, akí autori boli obľúbení? Ako sa postupom času menila dramaturgia divadla? Prečítajte si o Žabokreckom ochotníckom divadle z okresu Martin.

Adventný čas sa blíži a Považské múzeum sa rozhodlo aj tento rok pripraviť výstavu betlehemov. Otvorená bude 25. novembra v Sobášnom paláci v Bytči pod názvom Poďme všetci do Betlehema. Návštevníci tak budú môcť počas prehliadky významnej renesančnej pamiatky obdivovať približne 30 betlehemov z rôznych materiálov i oblastí.

Poďte si vychutnať gastronomický zážitok v Château Gbeľany dňa 4. novembra 2021.

Liptovská galéria P. M. Bohúňa Vás pozýva na vernisáž medzinárodnej výstavy Peaks, Pics and Other Inconsistencies, ktorú pripravil poľský kurátor Łukasz Białkowski.