Tipy na výlet v Žilinskom kraji

bystricka cyklomagistrala 1 001

Janka Bílešová pripravila článok, v ktorom vás prevedie Bystrickou cyklomagistrálou.

oravska lesna zeleznica

Návšteva Oravskej lesnej železničky sa mi v minulosti akoby zámerne vyhýbala. Buď sa mi nepodarilo navštíviť túto atrakciu z časových dôvodov, alebo raz ma dokonca zradilo GPS, keď ma povodilo po oravských vrchoch a po návrate do Oravskej Lesnej už nebola chuť.

osnica

Zdravíme priateľov turistiky a prírody. :) Dnes sa vyberieme na Osnicu v Malej Fatre. Osnica (1 363 m n. m.) je vrch vo východnej časti Krivánskej Malej Fatry.

DSC 0962

Opäť prichádzame s tipom na rodinný výlet, tento krát na Kysuciach. Cieľom je hraničný bod, kde sa stretávajú hranice troch krajín – Slovenska, Česka a Slovenska.

mountain bike

Žilinčania majú k cyklistike vytvorené hádam silnejšie puto ako hocijaké iné mesto na Slovensku. Bude to azda tým, že ich mesto je rodiskom Petra Sagana, súčasného majstra sveta v cestnej cyklistike.

kochbunker

Pri prechádzke kysuckou a oravskou prírodou môžete naraziť na zaujímavé betónové konštrukcie. Aj laikovi je ihneď jasné, že ide o pozostatky bunkrov z II. svetovej vojny. Zaráža však ich “veľkosť”, nakoľko ide naozaj o miniatúrne stavby. Aká bola teda ich funkcia?

zbojnicky chodnik

Milí priatelia prírody. Na úvod by sme sa Vám radi predstavili. Sme manželia Milan a Evka a fascinuje nás naša príroda, ktorou sa radi túlame a fotíme zaujímavé miesta. Preto sme sa rozhodli podeliť o naše zážitky z výletov a priniesť vám tak tipy na vaše výlety.

smetanovci

Ahojte všetci. Prinášame Vám sľúbený článok z malebnej Čutkovskej doliny. Nedávno tam bol otvorený náučný chodník, tak sme si povedali, že vyskúšame aj túto časť nášho kraja.

uvod

Obec Svederník už nie je len známa tým, že sa tu narodil slovenský maliar, grafik, ilustrátor a sochár Vincent Hložník, ale začína byť známa aj svojou rozhladňou.

o2

Ďalší typ na výlet pridávam jednu trasu, ktorú sme absolvovali ešte po Vianociach. Silvester sme sa vybrali stráviť pár dní na samote. Okrem bádania po kopcoch kolo našej drevenice sme si sľúbili jeden "väčší" výlet v Malej Fatre.

DSC 25401

Po minulojesennom absolvovaní jednej časti  hrebeňa Nízkych Tatier, sme sa vybrali dokončiť zvyšnú časť  hranice medzi Žilinským a Banskobystrickým krajom prvý októbrový víkend.

DSCN9695

Zdravíme milovníkov túr a výletov. Určite každý navštevuje známejšie miesta po celom Slovensku a pri tom v našom okolí je toľko nádherných miest v prírode, ktoré ani nepoznáme. Na také miesto som natrafil aj ja s Evkou neďaleko Žiliny nad obcou Lietavská Svinná.

sulov

Skvelý typ na nedeľný výlet aj s celou rodinou, trasa okrem výstupu na Súľovský hrad nie je vôbec náročná. Má do 10 km, takže za 4-5 hodín sa to dá zvládnuť s prehľadom.

likava

Ahojte priatelia. Po dlhšej prestávke Vás dnes zavedieme do Ružomberka. Nebojte, nebudeme Vám predstavovať mesto, ale predstavíme Vám dve zaujímavosti v okolí.

slanicka osada

Slanický ostrov bol pre mňa jedným milým prekvapením.  Síce som matne tušil, že existuje, ale málokedy sa objavuje v propagačných materiáloch alebo v tipoch na výlet.

7

Ahojte turisti :) a všetci milovníci prírody. Dnes Vám prinášame zážitky s nášho výletu v Rajeckých Tepliciach. Poviete si, aká túra už len môže byť v R. Tepliciach. Práve naopak.

kojsova

Opäť Vás zdravíme priatelia :). Dnes Vás zavedieme nad obec Strečno, vrch Kojšová. O tomto mieste sme sa náhodou dozvedeli z internetu.

koliba

Koliba je situovaná na kopci s nádherným výhľadom na Váh a Hrad Strečno - jej majiteľ skĺbil vynikajúci nápad s výbornou lokalitou.

dom

Od 5. júla 2016 je sprístupnený Dom na streche na Liptove, ktorý postavil podnikateľ Cyril Fogaš ako symbol, že v našom štáte funguje veľa faktov a skutočností naopak, na hlavu, opačne a nepochopiteľne.

uvod

Čaute všetci. V tomto článku si dnes nepredstavíme žiadnu turistiku. Skôr to bude o výlete na Oravu, konkrétne do obce Klín.

111

Ahojte priatelia. V nedávnom článku Zákopčie-Marťákov kopec som písal o tom že nie len Veľká Fatra, Malá Fatra,Tatry a iné pohoria majú svoje čaro ale aj Kysuce ponúkajú svoju prírodnú a architektonickú krásu.