streetlife1Opäť sa nám podarilo navštíviť jednu zo žilinských reštaurácií, ktorá by mala patriť podľa referencií k miestnej špičke. My však na cudzie reči nedáme a radšej sa presvedčíme na vlastnej koži.

Hneď na začiatku však musím milého čitateľa uistiť, že hodnotená reštaurácia netuší, že ideme písať o nich recenziu. Takže sa ku nám správali ako k bežným hosťom.


streetlife2Prostredie

Na interiéri je vidieť, že dizajnér sa musel popasovať s dispozíciami už postavenej budovy, ktorá primárne nebola stavaná ako reštaurácia. Myslím si však, že sa mu to podarilo dobojovať celkom so cťou a z minima „vyždímal“ čo sa dalo. Štýl interiéru je doplnený drevom a vintage doplnkami (staré hudobné nástroje) a pôsobí príjemným dojmom. Trochu zamrzia vzdialené toalety, ku ktorým sa návštevník musí prebojovať katakombami chodieb a sú pomerne stiesňujúce. Ako podmaz hral príjemný džezík, ktorý pri príchode dával podniku nóbl šmrnc, ale po 3 hodinách však už neskutočne lezie na nervy :). Prostredie teda hodnotím ako lepší priemer - neurazí, ale ani neohúri.


Jedlo

Už predjedlo ma dostalo. Fantastická domáca paštéta z husacej pečene a mäsa výborne naštartovala chuťové poháriky. Taktiež sme vyskúšali „tatarák“, ktorý bezkonkurenčne patril zatiaľ k najlepším, ktorý sme v Žiline a okolí jedli. Polievky sme vyskúšali všetky v ponuke, boršč a taktiež aj rybacia polievka boli skvelé, vývaru z kohúta by som sa však nabudúce radšej vyhol. Mal špecifickú chuť, ktorá mi jednoducho nesadla.

Foto: Použité z http://www.gastrofun.sk/

Prichádzame k hlavnému jedlu. Samozrejme si dávam steak, na ktorom viem najlepšie porovnať miestne prevádzky, keďže ho pripravujú takmer všade. A reči ľudí neklamali, ide o naozaj o špičku v našom kraji. Výborne pripravené hovädzie, prepečené podľa požiadaviek, lahodné - presne také, ako má byť. Vyskúšal som k nemu omáčku z pečenej koreňovej zeleniny, ktorá síce bola výborná, ale k steaku sa nehodí, skôr k sviečkovici. Nabudúce by som teda radšej zvolil iný dip. Ostatné jedlá, ktoré sme vyskúšali boli bez námietok – či už domáci burger, alebo Rib eye – pastva pre chuťové poháriky, ale aj oči.

Dorazili sme sa dezertom, a tu musím vyzdvihnúť cheesecake, ktorý Streetlife ponúka. Bol špecifický, krémovejší a v neposlednom rade chutnejší, ako sme doteraz mali možnosť vyskúšať v iných reštauráciách. Odporúčam ho všetkými desiatimi, keď už nie ku jedlu, tak aspoň ku kávičke.

A skoro som zabudol na pitie. Bez nátlaku sa priznám, že nie som vínkar. Nebudem jednoducho piť niečo, čo mi nechutí, len aby som pôsobil ako gurmán. Viem oceniť dobré pivo, alebo koňak. V Streetlife čapujú kvasinkové pivo Vŕšky 11°. Je to obrovský rozdiel oproti bežným čapovaným pivám, ma plnú, horkú chuť – ktorá síce nemusí vyhovovať každému, ale mne veľmi chutilo. Svetlá 11° vyhrala dokonca 1. Miesto v súťaži Pivná korunka 2015.


Obsluha

Tu nie je čo vytknúť. Obsluha bola profesionálna, jedlo bolo prinesené presne a rýchlo. Chalan a slečna, ktorí nás obsluhovali, boli príjemní a potvrdzovali kvalitu podniku.


Záver

Ak hľadáte miesto, kde pozvať obchodného partnera na večeru, výberom Streetlife určite neurobíte chybu. Ponuku výborných jedál dopĺňa fantastická obsluha. Menšie negatívum vidíme v priestoroch, ktoré v porovnaní s kvalitou jedál ťahajú za kratší koniec. Ceny sú mierne vyššie ako štandard, ale odrážajú výbornú kvalitu jedál. A ako čerešnička na torte boli pre mňa domáce pivo a zaujímavý cheesecake. Bez mihnutia oka preto túto reštauráciu môžeme naozaj iba odporučiť.


Kontakt:
STREET LIFE grill wine beer
Štefánikova 41
010 01 Žilina

Tel.: 0910/952 400
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
www.gastrofun.sk

autor: redakcia