sudopark1Sudopark je jedinečný areál v Chránenej krajinnej oblasti Kysuce, ktorý tvoria obnovené drevenice v pôvodnej osade Klokočov. Je určený pre víkendovú turistiku, krátkodobé pobyty aj dlhodobé pobyty, veľmi vhodný je pre rodiny s deťmi aj firemné a spoločenské akcie alebo firemné školenia.

Celoročné kúpanie v drevom vykurovaných sudoch, sauna, bufet, kone, štýlové ubytovanie v dreveničkách, nádherná príroda, pokoj a čisté prostredie a množstvo ďalších zaujímavostí, ktoré región Kysuce ponúka sú zárukou úžasného zážitku.

DSC 1576Prístupová cesta k objektu je celkom dobrodružná, vzhľadom na to, aké bývajú na Klokočove zimy si neviem predstaviť, ako tam chodia ľudia v snehu.

Jeden z majiteľov objektu pán Jakuš nás po príchode srdečne privítal, spravil kávičku a rozhovoril sa ako to celé vzniklo. Nápad nosil v hlave už od vysokej školy. Keď nápad dozrel, pán Jakuš sa so spoločníkmi pustil do diela. Koncept so sudmi vznikol až neskôr, návštevníci sa začali dožadovať vírivky, ale keďže taká jacuzza by veľmi nezapadla do konceptu, prišlo sa s myšlienkou so sudami.

Každá drevenička v objekte je typická, dbalo sa na zachovanie pôvodnej architektúry a stavebnej techniky. Na svoje si prídu malí aj veľkí. Objekt sa neustále rozširuje, v lese sa buduje atrakcia bývanie v stromoch, stavia sa salaš, kde budú ovečky, kozy ale aj kone.

DSC 1622Aby sme boli objektívni, našli sme dve drobné škvrnky na inak dokonalom kabáte. Keďže Sudopark sa neustále rozširuje, trochu môže návštevníka rušiť stavebný odpad, ktorý je návštevníkom umne ukrytý, ale predsa udrie do očí. A druhá mierna výčitka smeruje k zariadeniu interiérov, kde trochu chýba "ženská ruka" – také tie drobnosti, ktoré urobia z interiéru evokujú v človeku pocitu útulnosti a domova. Avšak tieto veci sú určite len otázkou času.

Musíme uznať, že sa na Klokočove podarilo vybudovať jedinečný komplex, ktorý na Slovensku nemá obdobu. Úžasné prostredie kysuckých hôr je skutočným balzamom na nervy pre každého, kto si chce oddýchnuť od každodenného stresu a hektického života.

Hodnotíme:

90/100 

Viac na: www.sudopark.sk

autor: redakcia