110Poznáte už túto dizajnovú chuťovku v Žiline? Odlišné a zapamätateľné firemné eventy a kultúrne podujatia sa tak definitívne presúvajú za hranice hotelových kongresiek - a to všetko v Eventhouse Žilina.

 

Zámer pustiť sa do rekonštrukcie starej výrobnej haly vznikol z potreby rozšíriť v Žiline ponuku eventových priestorov, v ktorých by boli realizované koncepty a formáty podujatí, ktoré doposiaľ nemali v regióne svoje zázemie.

Eventová agentúra SpicyBrown prišla s projektom Event House Žilina, do ktorého následne spolufinancovaním vstúpil majiteľ budovy. Cieľom projektu bolo zrekonštruovať halu do podoby, ktorá bude jedinečná, dizajnová - no najmä multifunkčná. Event House svojou variabilitou dokáže vyhovieť menším firemným eventom, aj veľkokapacitným projektom (1000+ hostí). Priestor je zložený z troch eventových hál, vonkajšej terasy, interiérových barov, backstagu, zázemia pre catering, toaliet a šatne pre návštevníkov podujatia.

Vďaka nadčasovej architektúre je možné v Event House Žilina realizovať konferencie, kongresy a semináre, firemné večierky, koncerty, plesy, veľtrhy, výstavy, súťaže, exhibície. Hala dovoľuje upravovať kapacitu i spôsob sedenia podľa požiadavky klienta. Tak je možné do priestoru dokonale umiestniť profesionálne eventy a kultúrne vystúpenia s masívnejšou produkciou  ale i menšie podujatia, svadby, či dokonca vonkajšiu garden party.


Architektonický skvost

Trojloďový objekt v areáli INGEA pôvodne slúžil na výrobu zemevrtných súprav a opravu vrtnej techniky.  Cieľom rekonštrukcie bolo pretvoriť halu do podoby, ktorá bude jedinečná, dizajnová no najmä multifunkčná. Projekt navrhla trojica architektov Juraj Hubinský, Peter Kuklica a Martin Smerek.

Vstupný foyer s hlavným eventovým priestorom prepája portál  vymedzený  tehlovými perforovanými stenami s dômyselne vyriešenou statikou. V bočných lodiach sa nachádzajú dva vizuálne odlišné bary, pre potreby rôznych typov akcií. Pre priestor je kľúčová večerná atmosféra, ktorá stavia na svetelných efektoch a tlmenom osvetlení. Zjemňuje tak výšku hál, prepája jednotlivé priestory a dotvára slávnostnú atmosféru. Tri eventové lode sú čisté, otvorené a funkčne univerzálne. Čiernou farbou je zvýraznená pôvodná oceľová nosná konštrukcia. Podľa potrieb eventov je tento priestor efektne nasvetľovaný dočasnou svetelnou technikou.


Kontaktné údaje:

Event House Žilina
www.eventhouse.sk
www.spicybrown.sk
Facebook: Event House Žilina

autor: redakcia