zilinsky kraj turistika 005Od 1.7.2020 do 30.9.2020 prebieha súťaž z názvom Spoznaj kraj, ktorej cieľom je zaviesť vás do všetkých regiónov Žilinského kraja. Odmenou môžu byť hodnotné ceny.

Návštevníci Žilinského kraja sa môžu zapojiť do výnimočnej súťaže s hodnotnými cenami. Krajská organizácia cestovného ruchu Žilinský turistický kraj pripravila súťaž Spoznaj kraj, ktorej cieľom je podporiť návštevnosť kraja, jeho kultúrnych inštitúcií a tiež prírodných atraktivít, kúpeľov a iných zábavných subjektov. Vybrané subjekty sa nachádzajú vo všetkých piatich regiónoch kraja.

Ako môžem vyhrať?

• Do súťaže sa môžu zapojiť osoby staršie ako 18 rokov s korešpondenčnou adresou na území Slovenskej republiky, ktoré navštívia minimálne 15 miest zo zoznamu na súťažnej karte a získajú pečiatku. Pečiatku je možné získať na 47 miestach v Žilinskom kraji zakúpením vstupného. Hracie karty sú k dispozícií v turistických informačných kanceláriách, v pokladniach kultúrnych zariadení, kúpeľoch a akvaparkoch a tiež si ju môžu záujemcovia vytlačiť zo stránky www.spoznajkraj.sk, kde sú aj ďalšie informácie o súťaži.

Súťaž by mala podľa výkonnej riaditeľky KOCR Iveta Chabadová podporiť cestovný ruch v Žilinskom kraji. O aktuálnej situácii v cestovnom ruchu hovorí: „Uvedomujeme si vážnosť situácie, ktorú spôsobila pandémia COVID 19 subjektom, ktoré pôsobia v oblasti cestovného ruchu a kultúrnych zariadení v našom kraji, pre ktoré takmer trojmesačné uzatvorenie môže mať likvidačné následky.“ Žilinský kraj v roku 2019 navštívilo 1.316 tis. návštevníkov, týmto počtom sa zaraďuje medzi dlhodobo najnavštevovanejšie na Slovensku.

zilinsky kraj turistika 006

Súťaží sa o atraktívne ceny, ktoré venovali partneri projektu: KUBICASPORT, Spa Aphrodite Rajecké Teplice, TESCO, Kúpele Lúčky, Chaty Terchová, RYBA Žilina, Snowparadise Veľká Rača Oščadnica, Tatralandia, Kinekus, Pepsi, Kubínska hoľa, Omnitrade, Hotel Boboty***, AquaRelax Dolný Kubín a Teambuilding Terchová.

Čo môžem vyhrať?

• Môžete vyhrať elektrobicykel, horský bicykel, rôzne víkendové pobyty, vstupy do aquaparkov či skipasy na zimu v Žilinskom kraji. Do súťaže bolo venovaných celkovo 20 cien.
    Viac o súťaži >>

Súťaž trvá od 1.7.2020 do 30.9.2020.

autor: redakcia
foto: Marek Hajkovský