zilinsky kraj turistikaPočas leta spúšťa krajská organizácia cestovného ruchu Žilinský turistický kraj druhý ročník súťaže s názvom Spoznaj kraj, ktorej cieľom je zvýšiť návštevnosť atraktivít Žilinského kraja, podporiť kultúrne inštitúcie a tiež podnikateľské subjekty v cestovnom ruchu.

Ak ste sa zapojili do súťaže minulý rok, zaujať vás môžu nové miesta v zozname.

„V tomto roku sme zaradili do súťaže aj horské chaty. Milovníci turistiky tak môžu dostať pečiatku na Chate pod Chlebom, Chate pod Suchým, Chate na Grúni v Malej Fatre, v Žiarskej chate na Liptove a v Ťatliakovej chate v Západných Tatrách na Orave“, povedala výkonná riaditeľka KOCR Iveta Chabadová.

zilinsky kraj turistika vMôžete sa tešiť aj na ďalšie tipy na výlety. Zoberte rodinu a zistite viac o živote  Keltov v Archeoskanzene Havránok nad Liptovskou Marou a užite si krásny výhľad na priehradu.
Skvelým výletom pre deti je podzemné staré banské dielo Medvedia štôlňa v Žiarskej doline na Liptove.
Zábavu zažijete aj v Turci vo Valčianskej doline. Požičajte si bicykel, kolobežku a prevezte sa krásnymi cyklotrasami v okolí alebo vyskúšajte ďalšie atrakcie v stredisku.

Pre odvážnych milovníkov adrenalínu je tiež jedno špeciálne miesto v zozname. Adrenalín sa do žíl vyplaví počas výstupu ferratovým chodníkom na Martinské hole. Na rýchlejší zjazd späť využite kolobežky.
Ak chcete svoje deti obohatiť o nové poznatky aj počas prázdnin, prejdite sa obdobím praveku až po obdobie kozmických letov vo Vlastivednom múzeu v Krásne nad Kysucou.

Navštívte minimálne 7 miest zo zoznamu a zapojte sa do súťaže o skvelé ceny. Na výber je až 50 úžasných miest v Žilinskom kraji, ktoré stoja za návštevu. Neváhajte sa zapojiť, Žilinský kraj vám ponúka mnohé pekné miesta a odmení vás nezabudnuteľnými zážitkami.

Súťaž trvá od 1.7.2021 do 30.9.2021.

Hrá sa o bicykle, pobyty, vstupy, skipasy a adrenalínové zážitky v kraji.

Bližšie informácie k súťaži nájdete na stránke www.spoznajkraj.sk

spoznaj kraj 2021

Zdroj: www.zilinskyturistickykraj.sk