o2Ďalší typ na výlet pridávam jednu trasu, ktorú sme absolvovali ešte po Vianociach. Silvester sme sa vybrali stráviť pár dní na samote. Okrem bádania po kopcoch kolo našej drevenice sme si sľúbili jeden "väčší" výlet v Malej Fatre.

Síce to bolo len do 10 km, ale krátke zimné dni si človek nevyberie. Priamo z centra Terchovej sa vydáme po žltej značke, ktorá ide chvíľu cez dedinu a končí na lúke Poddolina. Odtiaľ sa napojíme na modrú, ktorá najskôr začne nenápadným stúpaním kolo potôčika ( v tom čase to bol naozaj potôčik, nie som si istá, aký je chodník po väčších dažďoch, ale určite schodný : )
Po chvíli, keď sa dostaneme medzi tiesňavy, prevýšenie stúpa, je to fyzicky o čosi náročnejšie, ale stojí to zato. Stúpaním sa nám otvára výhľad  na dolinu a okolité skaly.  Je tam potom jedna krátka časť, úzky chodník kde sa musíme pridŕžať reťazí, osobne nemám moc rada takéto pasáže, ale pre niekoho je to nič.

Na rázcestí Malé nocľahy dáme malú pauzu a ideme ďalej opäť po žltej lesom zasypaným opadaným lístím. Pozor pod nohy, lebo pohľad vám zamestnajú skalnaté útvary vyliezajúce zo zeme :)

Po hrebeni sa dostaneme na Sokolie ( 1172 m ) odkiaľ je parádny výhľad na celú Fatru. Uvažujeme, že zdoláme aj vrch Baraniarky ( 1270 m ) ktorý je oproti, ale zo sedla Príslop, do ktorého sme zišli sa zdajú Baraniarky nedobitnejšie. Mužská časť výpravy chvíľu nad tým rozmýšľa, ale koniec koncov zrátame, že by ich mohla zastihnúť tma a schádzame po modrej do Starého dvora, odkiaľ nám ide autobus.

Ináč ako pozerám mapu, vyzerá to na peknú hrebeňovku zo spomínaného vrchu Baraniarky, cez Žitné a Kraviarske. Snáď cez leto

autor: Tinci