horror sideV tmavej miestnosti osvetlenej len slabým svetlom preblikávajú na monitore červené číslice. Odpočítavajú Vám čas, ktorý mate na vyriešenie zapeklitých hádaniek, rébusov a hlavolamov. Odniekiaľ preniká tichá, tajomná hudba, napätie v miestnosti by sa dalo krájať.

Postupne sa so spoluhráčmi prehrýzate jednotlivými úlohami, ktorých riešenie vedie k štvorcifernému kódu od digitálneho kódového zámku na dverách. Iba správna kombinácia Vás dostane von na čerstvý vzduch. Čas sa však neúprosne kráti...

No Escape Game v Žiline je fantastická tímová hra pre 2-4 hráčov, ktorá je v našom kraji úplne jedinečná. Spoločne riešite hádanky, hlavolamy a postupne prekonávate prekážky. Je vhodná nielen ako teambuildingová aktivita, ale aj ako spestrenie voľného času s Vašimi priateľmi. Postupne hľadáte kľúče, riešite číselné kombinácie, prekonávate rébusy – je to vlastne počítačová adventúra v reálnom prostredí. Ponuré priestory a dômyselne vypracované hádanky pridávajú hre na zábavnosti a atmosfére. Keď sa nakoniec dostanete von a zaplaví Vás denné svetlo, je to skutočne veľmi intenzívny pocit.

Od Augusta 2015 v priestoroch No Escape funguje nová miestnosť – Horror Story. Ladená je, ako už samotný názov napovedá, viac strašidelne. Keď porovnám náročnosť s pôvodnou miestnosťou, tak hádanky a obtiažnosť hry sú teraz ešte o level vyššie. Čakajú vás tajomné priestory, číselné a logické hlavolamy, ktoré preveria vaše schopnosti a najmä mozgové závity. Celé sa to nesie v tajomnej hororovej atmosfére a na prekvapenia rozhodne nie je núdza. Úspešnosť tých, ktorí sa dokázali v časovom limite dostať von, je niekde okolo 40% - takže dostať sa z miestnosti je naozaj výzva.

Chalani (Marek a Marek :) ), ktorí celú hru vymysleli, Vás a Vaše počínanie celý čas pozorujú cez priemyselné kamery. V prípade, že sa úplne zaseknete, sú dokonca ochotní poslať aj nejakú nápovedu, takže sa nemusíte báť, že to nezvládnete. Hra nie je fyzicky náročná, všetko je nastavené a vymyslené tak, že hru fyzicky zvládne aj 10 ročné dieťa.

Všetky hádanky sú dvojjazyčne, čiže môžete zavolať aj zahraničných kamarátov, ktorí sa dohovoria po anglicky. A mimochodom, Marekovia sa nám pochválili, že usilovne pripravujú miestnosť číslo 3, ktorú by mohli spustiť už v prvej polovici roka 2016. 

Po absolvovaní hry  sme sa zhodli, že ide o jedinečnú záležitosť, ktorú môžeme odporučiť všetkými desiatimi. Ak hľadáte výzvy a niečo netradičné, nemáte nad čím rozmýšľať a určite si hru vyskúšajte. Dávame Vám naše slovo, že nebudete ľutovať.

Viac informácií o hre nájdete na www.noescape.sk

autor: redakcia