bannerWellness hotel Rozsutec z Terchovej získal cenu Stavba roka 2013 a tak sme sa rozhodli hotel trošku preklepnúť, či je cena zaslúžená a či sa oplatí investovať svoj čas a peniaze na rekreáciu v tomto zariadení. Hotel je umiestnený kúsok od Vrátnej, čiže ideálna poloha pre lyžovačky, alebo turistiku. Strávili sme v zariadení jeden víkend a tu sú naše dojmy.

Čo sa týka samotnej stavby, ide naozaj o zaujímavé architektonické dielo, ktoré nijako nenarúša okolitú krajinu. Orientácia na južnú stranu s výhľadom na Paseky umožňuje rekreantom fantastický výhľad. Kompozícia celého areálu zachováva horský charakter krajiny a pasuje do okolitého prostredia naozaj dokonale.

Ale samotná architektúra sama o sebe ešte dobrý hotel nerobí, tak sa poďme pozrieť bližšie na ďalšie detaily. Pre mňa, ako zákazníka je vždy na prvom mieste kvalita služieb a personálu. Ako mi iste dáte za pravdu, služby ako také sú achillovou pätou celého slovenského turizmu. Nič ma nevie napáliť viac ako ofučaná čašníčka alebo nepríjemný personál. Toto našťastie v Hoteli Rozsutec nezažijete. Personál pozostáva zo skutočných profíkov, ktorí sú vždy pripravení pomôcť a poradiť. Nie však s nejakou podlízavou servilnosťou, ale naozaj profesionálnym prístupom a zdvorilosťou. Takýto pocit z personálu mávam väčšinou v dobrých hoteloch a reštauráciách v Čechách, čiže stará dobrá škola. Naozaj obrovské plus.

Článok pokračuje pod galériou.

Izby hotela sú naozaj na dobrej úrovni. Zapadajú do celkovej architektúry, sú čisté, príjemné, človek sa v nich cíti skoro ako doma. Pre spríjemnenie pobytu je pre hostí v dispozícií aj fitko, alebo wellness. Práve pri ňom by som sa chcel podrobnejšie pristaviť, pretože hotel má slovíčko wellness aj v názve, takže by mal dosahovať minimálne úroveň samotného hotela. Nebudem Vás napínať, wellness je skutočne úžasný. V dispozícií sú na vrchnom poschodí plavecký bazén s vírivkou a o poschodie nižšie nájdete sauny (fínsku, infra, soľnú a parnú), Kneippov kúpeľ či Ľadopád. Čo je však na tom najlepšie, keď sa idete po saune zregenerovať, v odpočivárni sú pre Vás pripravené lehátka a deky s obrovským presklenými oknami s výhľadom na Chleb a Paseky. Ak by ste nemali náladu na prírodu, v tepidáriu sú v dispozícií vyhrievané ležadlá s veľkým LCD monitorom, kde bežia zaujímavé dokumenty (vedúca nám spomínala, že niekto z hostí ukradol USB aj s filmom, holt ľudia sú všelijakí).  Toto je jeden z tých wellnesov, z ktorého idete skutočne oddýchnutí, a nie rozlámaní ako po bojovej výprave.

V rámci hotelových služieb môžete využiť taktiež reštauráciu. Tu je možno ešte malý priestor, kde je čo zlepšovať. Nechápte ma zle, niežeby tam zle varili, ale v porovnaní s vyššie spomínanými časťami hotela je trošku pozadu. Ale spĺňa zlatý štandard, takže určite neodídete nespokojní.

Zhrnuté a spočítané, neostáva mi nič iné, iba Wellness hotel Rozsutec odporučiť všetkými desiatimi. Skvelý personál, nádherné prostredie a architektúra, vynikajúci wellness, ktorý u nás v kraji ťažko nájde konkurenciu. Menšie mínusy môžu byť priemerná reštaurácia a horší prístup k hotelu v zime. Tento hotel zaslúžene patrí medzi to najlepšie, čo v kraji máme.

Hodnotíme
95/100

autor: redakcia
Fotky použité zo stránky www.hotelrozsutec.sk