vystava krojovane babikyMakovického dom v Žiline budú počas augusta zdobiť krojované bábiky, svadobné vence a party. Pozrieť si ich bude možné na výstave Báby a ich háby, ktorú Krajské kultúrne stredisko v Žiline pripravuje pri príležitosti 58. ročníka FF Jánošíkove dni v Terchovej.

Vernisáž výstavy sa uskutoční vo štvrtok 30. júla o 15.00 hod.

Návštevníci sa môžu tešiť na krojované bábiky a fotografie tradičného odevu z rôznych slovenských obcí a miest, napr. Terchová, Liptovské Sliače, Dobrá Niva, Smižany, Valaliky, Piešťany či Trnava. Svadobné vence a party pochádzajú z autorskej dielne Anny Kulichovej, ktorá sa pri tvorbe inšpirovala tradičnými partami, rovnako z rôznych regiónov na Slovensku.

Výstava v Makovického dome v Žiline potrvá do 26. augusta a sprístupnená bude v pracovných dňoch od 8. do 16. hodiny (po dohode so zamestnancami KrkS aj v iných ako uvedených hodinách). Na vernisáž a výstavu pozýva organizátor Krajské kultúrne stredisko v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja.

vystava babiky