13Čaute čaute všetkým milovníkom prírody. Po dlhšej pauze sa opäť hlásime do služby, ja a Evka :). Miesto, ktoré sme navštívili, poznali donedávna len skalolezci. 

Oblastná organizácia cestovného ruchu sprístupnila vyhliadky aj bežným turistom. Obľúbená skalolezecká lokalita Belské skaly sa nachádza v pohorí Malá Fatra, pri vstupe do Belskej doliny.

Ak pôjdete smerom od Žiliny, v obci Belá odbočíte doprava a dostanete sa až na koniec obce. Tam môžte nechať auto a z toho miesta už pekne po svojich :). Nie je to náročná trasa. Je to taký výlet na tri hodinky aj s posedením.

Po krátkom čase prichádzame k lávke cez potok, tam začína značený žltý chodník. Uvidíme čo nás čaká za dobrodružstvo.

11

Po pár minútach z celkom fajným stúpaním sa nám ukazujú prvé skaly.

21

Pokračujeme ďalej a nevieme sa dočkať prvej vyhliadky a to nás ženie vpred :). A je to tu, prvá sa nám ukazuje v plnej paráde. Výhľady z nej sú úžasné, čo potom z ďalších. Preto sa poobzeráme,,občerstvíme" a pokračujeme.

Celý chodník prechádza okolo skál, takže je stále čo obdivovať. Belské skaly, ktoré sa členia na viacero sektorov (napr. „Volanie divočiny“, „Kút objaviteľov“, „Strieborné platne“ atď.) sú tvorené vápencami a dolomitmi, miestami tu možno badať krasové javy ako sú škrapy či menšie jaskynky.

Ani sa nenazdáme a dorazili sme na druhú vyhliadku.

Láka nás však najmä tá najvyššia, veď to je aj náš cieľ - tak poďme na ňu :). Dostaneme sa k nej po reťaziach. Je to len jedno miesto, na ktorom sa stretneme s reťazami, inak je celá trasa v pohode.

111

Po zdolaní tohto miesta už len pár metrov a sme na najvyššej vyhliadke. Prvý dojem, nádhera. Nenáročná trasa, nie moc známa lokalita.  A nemusia byť ani zdolané poriadne výškové metre aby sa Vám ukázali krásne výhľady. Veď posúďte sami :).

Práve tu sme sa najviac zdržali, posedeli a poobzerali. No a už len ísť dole tou istou trasou. Ďalší deň ktorý stál za to, ďalšie miesto ktoré sme spoznali. A na záver? Čo dodať. Len toľko, že náš kraj ponúka neobmedzené možnosti na túlanie sa prírodou. Je tu toľko miest, že sa asi nedajú za celý život všetky vidieť. Ale ja s Evkou ich chceme vidieť čo najviac :) .

Tak sa zatiaľ majte pekne a vidíme sa čoskoro :)

autor: Milan a Evka Smetanovci