chrapakyAhojte priatelia prírody. Dnes sme si pre Vás pripravili trošku náročnejšiu ale zvládnuteľnú trasu. Náš cieľ malo byť sedlo Bublen na hlavnom hrebeni Kriváňskej časti. Počasie nám prialo, bolo slnečno.

Neskôr začal fúkať silný vietor takže sa nám podarilo vyšlapať len po Chrapáky. Odtiaľ sme sa museli vrátiť.

Ahojte priatelia prírody. Dnes sme si pre Vás pripravili trošku náročnejšiu ale zvládnuteľnú trasu. Náš cieľ malo byť sedlo Bublen na hlavnom hrebeni Kriváňskej časti. Počasie nám prialo, bolo slnečno. Neskôr začal fúkať silný vietor takže sa nám podarilo vyšlapať len po Chrapáky. Odtiaľ sme sa museli vrátiť.

foto 1

Vydáme sa po zelenej značke smerom na Sedlo za Kraviarskym. Hneď zo začiatku je trošku náročnejšie stúpanie ktoré sa neskor zmierni.

 

foto 2

Niekde som čítal, že táto trasa je menej frekventová. Opak bol pravdou. Cestou sme stretli veľa ľudí.

Po chvíľke putovania nás víta takéto čudo. Ak ho nájdete, usmejte sa a žmurkne na Vás.

foto 3

Približne po 45 minútach opäť prichádza prudšie stúpanie, ktoré sa dá pomalším tempom a z prestávkami zvládnuť. Začínajú sa nám odkrývať takéto výhľady ktoré určite stoja za to vidieť.

foto 4

Práve sme v miestach kde začína dosť fúkať. Obchádzame Sedlo za Kraviarskym, prejdeme na modrú značku a pokračujeme ďalej na Chrápaky. Približne po dvoch hodinách sa dostávame na Chrapáky, ktoré sú dôležitým rázcestím v pokračovaní turistických trás. Momentálne je už dosť silný vietor, tak urobíme rýchlo pár záberov a musíme sa vrátiť.

Nie je dôležité stáť na vrchole, ale dôležité je  vrátiť sa bezpečne domov. Veríme, že aj skrátená trasa Vás zaujala a niekedy si ju prejdete. Túto trasu sme absolvovali pred týždňom, takže počasie a podmienky sú zas iné.  Ja s Evkou si ju určite dáme ešte raz cez leto. A možno sa niekedy s niekým z Vás uvidíme na horách.

autor: Milan a Evka Smetanovci