zbojnicky chodnikMilí priatelia prírody. Na úvod by sme sa Vám radi predstavili. Sme manželia Milan a Evka a fascinuje nás naša príroda, ktorou sa radi túlame a fotíme zaujímavé miesta. Preto sme sa rozhodli podeliť o naše zážitky z výletov a priniesť vám tak tipy na vaše výlety.

Tak ako každý, aj my máme obľúbené miesto a tým je Vrátna dolina. Dnes si predstavíme Zbojnícky chodník,  ktorý začína v Tiesňave.

Kto by nepoznal legendárneho slovenského ľudového hrdinu Juraja Jánošíka, ktorý bohatým bral a chudobným rozdával? Takisto aj povesť o jeho poklade, ktorý je údajne ukrytý na neznámom mieste. Poďte sa vydať po stopách, ktoré tu zanechal a nájdite jeho legendami opradený poklad! Časť chodníka si spolu prejdeme a potom sa vydáme na hrebeň Sokolie, Starý Dvor a naspäť do Tiesňavy.

Zbojnícky chodník začína v NP Malá Fatra v Tiesňavách pri parkovisku vo výške 567 m.n.m

1

Je to turistický chodník s prudkým stúpaním, (na niektorých úsekoch po skale aj s pomocou reťazí) s fascinujúcimi výhľadmi do hĺbky Tiesňav. Sú tu zaujímavé skalné útvary, na jar a v lete tu nájdete množstvo kvitnúcich kvetov.

Tieto výhľady určite stoja za to. Po stúpaní sa dostávame na rázcestie Malé nocľahy, odkiaľ sa vydáme na Sokolie.

21

Po Malé Nocľahy je trasa trošku náročnejšia, ale smerom na Sokolie je už miernejšia. Na hrebeni Sokolie je pár vyhliadok, ktoré sa oplatí nevynechať.

3

Celkový pohľad na Starý Dvor, kde zídeme zo Sokolia a vrátime sa na začiatok našej trasy do Tiesňav. Táto trasa je nenáročná a trvá necelých tri a pol hodinky. Na vyhliadkach si človek oddýchne a na Starom Dvore sa môže občerstviť.

5§

6

Veríme že sa náš tip zapáčil a vydáte sa v našich stopách.

mapa

autor: Milan a Evka Smetanovci