habakuky

Trošku sme váhali, či pridáme Habakuky na náš portál, keďže geograficky patria už pod banskobystrický kraj. Ale keďže sa nachádzajú iba kúsok za pomyselnou hranicou a naozaj ide o atrakciu, ktorá si zaslúži pozornosť, rozhodli sme sa, že určite si naše odporučenie zaslúžia.

Všetkým, ktorí chcú zažiť atmosféru slovenských ľudových rozprávok odporúčame návštevu netradičnej dedinky, ktorá od r. 2009 víta svojich návštevníkov na Donovaloch pod Novou Hoľou pri apartmánovom komplexe Šafran. Tvoria ju domčeky v štýle ľudovo-fantazijnej architektúry, ktorým dominuje Škrupinový zámok s jazierkom, amfiteáter s kapacitou cca 200 osôb či obchodný dom KÚRNIK ŠHOPA SENTER. Okrem spomenutých nájdete v areáli ďalšie čarovné domčeky rôznych tvarov a mien: zakliate Čierne mesto, Hodovňa, Železná hora, Slnečník, domček Proroka Raka ...

Návšteva rozprávkovej dediny HABAKUKY na Donovaloch vás vtiahne do originálnej atmosféry slovenských rozprávok. Laktibrada, Popolvár, Zlatá Priadka a ďalší hrdinovia ľudových príbehov sa postarajú o autentický zážitok pre celú rodinu v dedinke, ako vystrihnutej z obalu detských knižiek a predstáv. Už len čakáte, kedy sa spoza Škrupinového zámku vynorí sám rozprávkar Dobšinský so zápisníkom v ruke. Fantázia a hravosť číha na každom rohu. Či už je to originálna rozprávková architektúra, interaktívne divadelné predstavenia, alebo ukážky ľudových remesiel - o program je postarané.

Ak by ste náhodou cestou po svete „za siedmimi horami a siedmimi dolami“ vyhladli, v miestnej „Hodovni“ sú pripravené všakovaké dobroty...

Vstupné sa môže zdať trošku vysoké, ale za kvalitu sa platí a myslíme si, že po opustení dedinky minuté peniaze ľutovať určite nebudete.

Hodnotenie:
+ nádherne architektonicky spracovaný areál
+ zábavní herci a animátori
+ fantáziou sa tu skutočne nešetrilo
- vyššia cena vstupného

95/100

Viac na www.habakuky.eu

Zväčšiť mapu

V sekcii odporúčame nájdete atrakcie a objekty žilinského kraja, ktoré považujeme za to najlepšie, čo náš kraj ponúka. Ak zoberiete napríklad zahraničného hosťa na miesta v tejto sekcií, určite sa hanbiť nebudete ;)

autor: redakcia