DSC 0914Nedeľné popoludnie sme strávili príjemnou prechádzkou na Martinských holiach. Po zbehnutí do „civilizácie“ sme sa obzerali po reštaurácií, kde sme ešte neboli. Pizzeriu Orea nám odporučili priatelia z Martina, tak sme si spravili menšiu zachádzku, ale rozhodne sme neľutovali.

Prevádzka sa nachádza v Sučanoch, čo je ideálne najmä pre cestovateľov z východu do BA (prípadne opačne), ktorí sa na „polceste“ chcú trochu natiahnuť a niečo dobre zjesť. Nachádza sa kúsok od Námestia SNP, nie je ku nej problém ani zbehnúť z diaľnice.

To, čo nás na reštaurácii najviac zaujalo, spomeniem hneď na začiatku – ak sa rozhodnete pre posedenie vonku, Vaše deti tam nájdu dokonalý detský raj – množstvo preliezok, skákací hrad, trampolínu, obrovské pieskovisko, šmýkačky a suchý tobogán a mnoho ďalších atrakcií. Deti sa na nich môžu vyblázniť dosýta, čo je veľmi osviežujúce najmä po dlhej ceste. Na ich webstránke som sa dokonca dočítal, že ide o najväčší detský park v regióne Martin – a to všetko zadarmo, resp. za cenu, ktorú necháte v reštaurácií. Má to však jeden háčik, je veľký problém deti potom dostať naspäť do auta :) .

Avšak nielen zo zábavy a šmýkačiek je človek živý, my sme sa prišli najmä najesť. Pizzu sme neochutnali, ale čo som stihol odšmírovať z vedľajších stolov, vyzerala viac ako dobre. Pôvodne som si chcel objednať halušky, slečna čašníčka ma žiaľ sklamala, že halušky nemajú v kuchyni teraz pripravené. Aj z tohto som mal aspoň dobrý pocit, že ich nerobia z prášku ale poctivo zo zemiakov. Polievka chutila ako od babičky a moje cestoviny boli naozaj výborné – dokonca som presvedčený, že boli ručne pripravené z domáceho cesta. Manželka si svoju porciu taktiež pochvaľovala. Za kuchyňu má Orea ďalšie plus, jedlo bolo poctivé a chutilo výborne.

IMG 20180520 175556

Čo sa týka obsluhy, na jedlo sme si museli chvíľu počkať, treba však povedať, že sme prišli v čase najväčšej špičky cez víkend poobede a v podniku bolo plno. Slečny boli milé, aj keď sa museli obracať a nápor ľudí zvládali s úsmevom.

Pizzeria Orea je dobrý podnik. Napriek tomu, že sa nachádza v malej obci, ponúka dobré jedlo, za férové ceny a pre rodiny s deťmi má obrovský benefit – vymakané detské ihrisko, z ktorého sú deti úplne nadšené. A preto sa tam naozaj oplatí prísť.

Naše hodnotenie: 8/10

V  podniku Pizza Pub Orea sa nachádza hokej, futbal a môžete využiť samostatnú fajčiarsku miestnosť – separé, ktorá zároveň slúži pre organizovanie menších svadieb, karov, promócií, rôznych prezentácií a iných osláv podľa priania zákazníka – kapacita miestnoti je cca 50 ludí. Kapacita celého podniku do 130 ľudí .

Podnik sa nachádza cca 6 km od Martina v prvej obci na výpadovke v smere Martin – Poprad, v obci sú jediné semafóry, na nich zabočíte doľava a po 250 m oproti 2. katolíckemu kostolu uvidíte po ľavej strane oranžovú budovu – to sme my.

autor: redakcia