chateau gbelany1História CHÂTEAU GBEĽANY siaha až do polovice 18. storočia. Zrekonštruovaný barokový kaštieľ sa nachádza uprostred nádherného anglického parku len necelých 10 km od Žiliny. Z parkoviska vchádzame do vstupnej haly, kde je vystavený naleštený historický veterán.

Keďže máme ešte chvíľu čas, poprechádzame sa po nádvorí a vychutnávame si naozaj podmanivú atmosféru tejto historickej budovy.

Treba uznať, že rekonštrukcia bola urobená citlivo a v súlade s prírodou naokolo a historickým charakterom miesta. Našťastie architekt bol profesionál a po gýči alebo nevkuse nie je v areáli ani stopy. Použité materiály sú na prvý pohľad kvalitné a celkovo dotvárajú pocit dobrého vkusu a luxusu.

RECENZIA – Je Wellness V CHÂTEAU GBEĽANY Najlepší V Okolí Žiliny?

Po krátkej prechádzke vchádzame do Lobby baru a čašník nás uvádza k stolu označenému menovkou. Atmosféru umocňuje klavirista, ktorý hrá známe melódie. Živá hudba dodáva miestu úplne iný šmrnc. Stôl  je ozdobený ružovými lupeňmi a elegantne prestretý.

Zdroj: chateaugbelany.com

Čašník nám pripaľuje sviečku a pýta sa nás na prípitok. Bohužiaľ, šoférske a ďalšie pracovné povinnosti nám neumožnili vyskúšať z bohatej ponuky vín, a tak sme zostali pri minerálke. Postupne nám začali nosiť na stôl jednotlivé chody.

Ako couvert nám naservírovali chutnú domácu paštétu a predjedlo plnený šampiňón s cuketovým ragú. Nasledovala feniklová polievka s pecorinom a domácou bruschettou. Hlavný chod sme si mohli vybrať z dvoch možností: bravčovú panenku so zemiakovo tekvicovým duettom alebo kuracie supreme s tagliatelle. Obidve boli skvelá voľba, mäso bolo perfektne ochutené. Panenka mala krásny ružový stred a bola fantasticky šťavnatá. "Dorazili" sme sa čokoládovým dezertom Gateau Marcel a výbornou kávičkou.

Servírované jedlá nepotešili iba chuťové bunky, ale aj oko. Na prvý pohľad by sa jednotlivé porcie mohli zdať malé, avšak po dojedení všetkých chodov som bol sýty tak akurát.

Ostáva sa iba zamyslieť, prečo by mal človek dať 50 eur za večeru pre dvoch, keď napríklad návšteva nejakého burger pubu ho vyjde možno o polovicu menej. Treba však povedať, že pridaná hodnota večere v štýlovom kaštieli je neporovnateľná. Historické prostredie, živá hudba, profesionálni čašníci. Pri návšteve lepšej reštaurácie sa patrí elegantne obliecť, pomôcť partnerke z kabáta, či prisunúť jej stoličku. Neplatíte si teda iba za večeru, ale aj za zážitok. Je to totiž úplne iné, ako keď si iba vybehnete do mesta v "teplákoch".

Preto, ak nabudúce budete chcieť prekvapiť partnerku, pekne sa oblečte a zoberte ju najesť sa do CHÂTEAU GBEĽANY. Určite budete obaja spokojní.

Viac informácií o kaštieli nájdete priamo na ich webstránke chateaugbelany.com 

autor: redakcia