jasna4Reštaurácia Rotunda na Chopku organizuje dva krát do roka romantickú večeru pri západe slnka. Keďže ja hory milujem, ale manželka nie je veľká turistická fanúšička, toto bola pre mňa jasná voľba.

Budeme v horách a ani sa veľmi nenachodíme, keďže nás hore vyvezú lanovkou. Win-win - všetci budú spokojní :).

Čo sa ceny týka, tak cena 45€ za osobu (39€ pre Go Pass) je celkom v norme. Za podobnú večeru zaplatím v lepších reštauráciách porovnateľnú cenu, takže žiadna šialená vysokohorská prirážka sa nekoná.

V dohodnutý čas prichádzame na parkovisko Biela Púť v Jasnej a pomaličky sa začínajú schádzať ostatní „účastníci zájezdu“. Paleta návštevníkov je naozaj pestrá – od nastajlovaných mlaďasov v značkových kožených polobotkách a ľahkých košieľkach, až po staršie manželské páry v turistickom oblečení. Ujíma sa nás milá slečna z Informačného centra, dáva nám základné pokyny a spúšťajú pre nás prvú lanovku-sedačku. Fríkulíni v košieľkach trochu zbledli, nakoľko evidentne očakávali kabínku, na ich šťastie po pár stovkách metroch prestupujeme do uzavretej lanovky. Celkovo sa prestupuje 2x (Biela púť – Jasná, Jasná-Priehyba, Priehyba-Chopok).

Na vrcholovej stanici nás uvíta elegantne upravená obsluha, ktorá nás postupne usadí na vopred rezervované miesta. Na dotvorenie atmosféry nám robila hudobnú kulisu hráčka na harfu, mimochodom veľmi éterická bytosť.

Avšak to, na čo som sa najviac tešil, mi dopriate nebolo. Západ slnka sa pre hmlu na vrchole nekonal, takže som si musel nechať zájsť chuť a upriamil som svoju pozornosť na menučko pred sebou.

Po welcome drinku nasleduje starter - pena z údeného lososa, nasleduje domáca bravčová rilettes s koreňovou zeleninou. Tretí chod bola polievka - hráškovo mätový krém s tymianovou espumou a hlavné jedlo steak z kukuričného kurčaťa.Všetko to uzavrel čokoládový Moelleux s limetkovým sorbetom.

5 chodové menu bolo pomerne jednoduché, ale o to chutnejšie. Celkovo večeru hodnotím známkou výborný, až na kurací steak, ktorý bol na môj vkus trošku suchý. Obsluha, ktorá nás mala na starosti počas večere, bola na veľmi vysokej profesionálnej úrovni. Vlastné fotografie som však nerobil, nechcel som obťažovať ostatných návštevníkov svojim fotoaparátom, tak prikladám aspoň pre predstavu pár fotiek z jasna.sk.

Zdroj fotografii interiéru: jasna.sk

Čo ma ale zarazilo, boli niektorí návštevníci. Zaplatili za večeru nie práve malé peniaze, ale podstatnú časť strávili ťukaním do smartfónov. Ja som síce internetový závislák, ale na takomto evente by mi vytiahnuť mobil ani nenapadlo. Ako bonus sa našlo aj pár sefíčkarov, ktorí sa fotili s jedlom. Hold, každý sme nejaký.

Osobité čaro mala cesta dole. Keď naša neosvetlená kabínka vyrazila do noci, bol to naozaj zvláštny pocit. Cítil som sa ako v nejakom sci-fi filme. Náladu mi ešte zdvihol príjemný vlekár medzi stanicami Jasná-Priehyba, ktorý s nami zažartoval a odporučil poslednú časť trasy zbehnúť po vlastných. Rozsvietili kvôli nám aj časť zjazdovky. A takéto milé službičky, ktoré ani nie sú v cene, dvíhajú celkový dojem každej prevádzky.

Čo povedať na záver? Ak si chcete u svojej polovičky šplhnúť, pozvite ju na večeru do Rotundy na Chopok. Je to originálne, romantické a určite zaujímavejšie, ako večera v bežnom podniku.

autor: redakcia