kolibaKoliba je situovaná na kopci s nádherným výhľadom na Váh a Hrad Strečno - jej majiteľ skĺbil vynikajúci nápad s výbornou lokalitou.

Autom sa tam dostanete zo Žiliny najlepšie cez Varín, prípadne môžete využiť kompu v Strečne. Príjazd na kolibu je po nespevnenej ceste, takže odporúčam nechať svoje športové Ferrari so zníženým podvozkom doma a na prepravu využiť niečo ľudovejšie.

Ak idete zo Žiliny, výbornou voľbou je bicykel - využijete cyklotrasu cez Vodné dielo až po Varín a odtiaľ to je už iba na skok. Na svoje si prídu hlavne decká - pri kolibe majú svoj domov rôzne zvieratká. A to nielen domáce zvery (sliepky, ovce), ale aj poník či lama. Taktiež sa tam nachádzajú všelijaké rozprávkové domčeky, Chalúpka na stračej nôžke, preliezky, trampolíny a množstvo iných detských atrakcií. Okolie koliby dopĺňajú rôzne milé dekorácie ktoré potešia oko, miestami si človek trošku zaspomína na socializmus.

Areál je ešte vo výstavbe a nie všetko je ešte dobudované. Nám to však nevadilo a po rýchlej prehliadke sme vyskúšali aj reštauráciu. Keďže ide o kolibu, stavili sme na klasiku - halušky, pirohy a ako dezert palacinky. Pri pohľade na cenník boli porcie o trošku drahšie ako u vačšiny konkurencie, ktorú sme navštívili v poslednom období. A tak sme boli zvedaví na kvalitu jedla. Nebudeme vás napínať, jedlo patrí medzi priemer, síce účel splnilo, ale veľmi neohúrilo. Halušky a pirohy z polotovarov, sprejová šlahačka na palacinkách. Ale dochutené boli super, slaninky aj smotany tak akurát, čiže hodnotíme pozitívne. Čo však hodnotím negatívne, je ponúknutá detská stolička pre nášho svišta. Bola polorozpadnutá, operadlo vypadávalo a báli sme sa, že každú chvíľ náš malý člen vypadne na zem. Na toto by si mal dať majiteľ špeciálne pozor, keďže jeho cieľová kategória sú rodiny s deťmi a určite by nechcel riešiť nejaký úraz mladého návštevníka. A ďalšia vec je večný neduh slovenských kolíb - pustené rádio. O čo viac by sa návštevník cítil príjemnejšie, ak by mu ako podmaz hrala nejaká nevtieravá ľudová muzička?

Po obede sme si vonku  na terase vychutnali kávičku a prvé jarné slnečné lúče s výhľadom na Strečno a pobrali sme sa ďalej.

Keď to zhrniem, odporúčam vám navštíviť túto kolibu čo najskôr. Predpokladám, že za 1-2 sezóny to bude obrovský hit a bude problém sa tam nerušene naobedovať. Majiteľ má síce ešte na čom pracovať, ale už teraz vidno chuť sa zlepšovať a ja verím, že sa vyššie spomínané muchy vychytajú čo najskôr. Určite tak urobte ešte tento rok. A ja ešte verím, že si dám niekde v našom kraji poctivé domáce halušky a po nich dobré palacinky s pravou šľahačkou :)

Web: http://kolibapanorama.sk/

autor: redakcia